Mire valók a négyzetes lyukak az USB-csatlakozókon?
Nem sokat gondolkodunk ma azon, hogy az elektronikus készülékeket, például a PC-ket, okostelefonokat vagy okostévéket hogyan kössük össze más eszközökkel, mert minden olyan kényelmesen működik, vezeték nélkül, avagy vezetékkel. Ha az utóbbi, akkor jó eséllyel valamilyen USB-csatlakozón keresztül jön létre a kapcsolat. Azt a kérdést pedig még ritkában tesszük fel magunknak, hogy mire szolgál az a két négyzetes lyuk az USB-dugasz csőrén?
blikk.hu
49 napja
Sokat hozzáadna a telefonok fejlődéséhez, ha végleg megszabadulnánk a portoktól
Ha sikerülne minden fizikai csatlakozást száműzni a mobiltelefonokból, az jelentős szabadságot adna az eszközök újratervezéséhez, amelyek fejlettebbek és tartósabbak is lehetnének. De vannak itt más megfontolandó szempontok is a szinte teljesen zárt kialakítás mellett. Például javulhatna a készülékek adatbiztonsága is.
blikk.hu
132 napja
Aki az 5G miatt aggódott, ehhez mit szól majd? Itt az első terepen működő 6G teszthálózat!
A 6G internet várhatóan 2030 körül válik elérhetővé a kereskedelmi forgalomban. A 6G szabványok kidolgozása még folyamatban van, de ebben az évtizedben befejeződhet. Ezek a hálózatok magasabb frekvenciákat használhatnak majd, mint a jelenleg legfejlettebb 5G, és sokkal nagyobb kapacitást, sokkal alacsonyabb késleltetési időt kínálnak. Itt az első fecske.
blikk.hu
347 napja
A Huawei elmondta a véleményét azután, hogy Németország nem kér a kínai 5G technológiából
Egy ideje a fejlett Nyugat sok országában nem látják szívesen a Huawei és a ZTE kínai cégek hálózati technológiáit, mert azt gyanítják, hogy e vállalatokban túl nagy az állami befolyás, így az általuk szállított berendezéseken átfolyó adatok nincsenek biztonságban. A Huawei ezt mindig is cáfolta. Azután is így tett, hogy kiderült: Németország nem kér az 5G berendezéseiből.
blikk.hu
360 napja
Így működik majd az Apple CarPlay, ezek az új funkciói
Az Apple több mint két évvel ezelőtt mutatta be először az Apple CarPlay-rendszer következő generációját, de eddig nagyon keveset lehetett látni belőle. A WWDC 2024 fejlesztői konferencián azonban számos fontos részlet előbukkant az új autós rendszerről, és az is kiderült, hogy még idén megkezdődik a bevezetése.
blikk.hu
383 napja
Az európai távközlésben már telepítik a kvantumhálózatokat: örüljünk?
A kvantumtechnológiákról hallva, a legtöbb ember még mindig valami évtizedes távolságban lévő dologra gondol. De egy most közzétett jelentés szerint a kvantummegoldások már itt vannak, különösen, ami a távközlési ágazatot illeti.
blikk.hu
389 napja
Mi az az UWB, miért nagy szám, s mely okostelefonok támogatják?
Az ultraszéles sáv (UWB) egy új szabvány, amelynek a hatótávolsága nagyobb, mint a Bluetooth-é, és egy sor új funkció előtt nyitja meg az utat, mivel rengeteg adat vihető át rajta rövid idő alatt. Ez lehetővé teszi például, hogy a telefonjáról távolról hozzáférhessen az autójához.
blikk.hu
447 napja
A japán kormány búcsút intett nekik, de ezzel még messze nincs vége a floppylemezek korszakának
Japánban a 3,5"-os floppy disk eddig kötelező adathordozó volt mintegy 1900 hivatalos dokumentumnak a kormányhoz történő benyújtásakor. A Gazdasági, Kereskedelmi és Ipari Minisztérium múlt heti bejelentése véget vet a fizikai adathordozók használatára vonatkozó, évtizedek óta fennálló követelményeknek Japánban. De ez még korántsem jelenti a hajlékony lemezek végét.
blikk.hu
522 napja
Az embereket antennaként akarják használni a 6G működtetéséhez
Még nem tudjuk pontosan, hogyan működik majd a 6G vezeték nélküli technológia. A Massachusetts Amherst Egyetem kutatói azonban úgy vélik, az emberek antennaként való felhasználása a 6G energiaellátásához a legmegfelelőbb módja lehet annak, hogy további energiát gyűjtsünk, amely egyébként kárba veszne.
blikk.hu
539 napja
Menü