Megdőlni látszik egy régi tudományos elmélet, hogy miként került víz a Földre
Mivel a tudomány a vizet tartja az élet bölcsőjének, így kulcsfontosságú kérdés, hogy miként kerülhetett a Földre az anyag. Egy új tanulmány eredménye írhatja felül mindazt, amit ezzel kapcsolatban vélt a tudomány.
hvg.hu
80 napja
Szén-dioxidot talált a James Webb űrteleszkóp négy idegen bolygó légkörében
A James Webb űrteleszkóp a Földtől mintegy 130 fényévre lévő HR 8799 nevű rendszert vizsgálta, amelynek elemzése azt mutatta, több nehéz elem is jelen van a csillag körül keringő bolygók légkörében.
hvg.hu
109 napja
Magyar kutatók segítségével fejtették meg, hogyan keletkezhettek a bolygók felszínén a repedések
Gyakran vékony, repedezett rétegek borítják egyes bolygók felszínét, amelyek mintázatai nem véletlenszerűek: geometriájuk információt hordoz keletkezésük körülményeiről. Erről jelent meg egy friss nemzetközi tanulmány, amelyben a HUN-REN-BME Morfodinamika Kutatócsoport két kutatója is részt vett.
hvg.hu
123 napja
Utoljára repült el a Merkúr mellett a BepiColombo, izgalmas képeket készített a bolygóról
Európai és japán szakemberek szerint annak ellenére, hogy a Merkúr van a legközelebb a Naphoz, négy kráterének mélye olyan hideg, hogy annál kevesebb hűvösebb hely van a Naprendszerben.
hvg.hu
174 napja
Ezek a jelek életre utalhatnak: ammóniát és foszfint találtak a Vénusz légkörében
Két különböző brit csillagászcsoport két különböző gázt talált a Vénusz légkörében. Mivel a tudomány jelenlegi állása szerint ezeket a gázokat – a Vénuszon kizárható ipari előállításon kívül – mikrobák állíthatják elő, így élet jelenlétére utalhatnak. Vagy olyan kémiai folyamat eredményei, amit még nem ismerünk és nem értünk.
hvg.hu
351 napja
Menü