Nagyvállalat, bank és pék is segíti az Esterházy-ház ügyét
Alkotóházzá alakítják az író egykori házát, készülnek a felújítás tervei.
magyarnarancs.hu
98 napja
„Annyi mindent elloptak”
Új regénye, a Mozgókép kapcsán egy filmrendező fausti paktumáról, a náci Németország hétköznapjairól és egy Hamlet-idézetről is beszélgettünk a Magyarországon tartózkodó német íróval.
magyarnarancs.hu
290 napja
Gyarló emberek is tudnak remekműveket írni
Alice Munro és Méhes György. Két író, két teljesen különböző életút, egyvalami mégis közös bennük: nemrég súlyos dolgok derültek ki róluk. Az irodalmi életet pillanatnyilag lázban tartó botrányokról magyar írókat, szerkesztőket kérdeztünk.
hang.hu
344 napja
A vágóasztal lovagjai
G. W. Pabst nagy filmrendező. A filmtörténet meghatározó alakja. A Metropolis egyenesen a világ legjobb filmje.
magyarnarancs.hu
388 napja
„Pabst valóra váltotta a rémálmot: egy hollywoodi rendező újra a náci Németországban találja magát”
Rosszul veszi ki magát, ha egy német író azzal akarja érdekesebbé tenni a közepes regényét, hogy a Harmadik Birodalomba helyezi a történetet – mondja Daniel Kehlmann, aki először írt a náci korszakról. Interjú.
24.hu
412 napja
„Tarantino folyton rá hivatkozik” – interjú Daniel Kehlmann-nal új regényéről, egy nácikkal megalkuvó rendezőről és Tarantino kedvenc színészének tanácsáról
Mi késztet arra egy világhírű filmrendezőt, hogy a náciknak készítsen filmeket? Milyen kompromisszumok vezetnek oda, hogy G.W. Pabst, a filmtörténet egyik legnagyobb alakja elfogadja Goebbels ajánlatát, amikor Hollywoodban is átvészelhetné a háborút? Daniel Kehlmann ezeket a kérdéseket járja körül Mozgókép című új regényében. A világhírű német íróval Pabst alkujáról, Tarantino főhajtásáról és Christoph Waltz tanácsáról is beszélgettünk, meg arról is, hogyan élték túl a nagyszülei a vészkorszakot.
rtl.hu
425 napja
Menü