NGM: Olyasmi okozta az élelmiszerek drágulását, ami nem hallgat a fenyegetésre és stoppolni se lehet
Hiába stoppolja a kormány egy sor élelmiszer árrését, a termékkör éves inflációja közel 5 százalék volt júniusban. A szaktárca szerint a szezonális élelmiszerek és a tavaszi időjárás miatt.
hvg.hu
6 órája
Gázos lett a júniusi infláció, az élelmiszerek is nagyot drágultak
A májusi 4,4 százalékról júniusra 4,6 százalékra gyorsult az infláció. Legnagyobb mértékben a háztartási energia, azon belül a vezetékes gáz drágult. Az élelmiszerek ára közel 5 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban. A szolgáltatások áremelkedése még mindig magas, bár moderálódni látszik.
hvg.hu
7 órája
A jegybank kiszámolta, mit érnek Nagy Márton árkorlátozásai
Idén legjobb esetben 0,8 százalékponttal mérséklik az inflációt a kormányzati árkorlátozások, de minél többet hosszabbítgat a kormány, a hatás annál csekélyebb lehet. Cserébe a korlátozások kivezetése után magasabb lesz a pénzromlás. És hiába várt árversenyt Nagy Márton, a drogériákra kiszabott korlátozás hidegen hagyta a háztartási cikkeket is árusító egyéb üzleteket.
hvg.hu
6 napja
És akkor az MNB szerint is durván megnyúlt Orbán repülőrajtjának kifutópályája
Sok jót nem vár már a jegybank az idei évtől, amit Orbán Viktor tavaly azzal harangozott be, hogy repülőrajtot vesz a gazdaságunk. Mondjuk már maga a miniszterelnök se vár tőle semmi ilyesmit. Az ország távol-keleti akkugyárai sem remekelnek, a dél-koreai SK On-ról is rossz hírek jöttek, a kínai CATL pedig nekiállt felülvizsgálni a debreceni gyára második ütemének építését. Bemutatták a készpénztörvényt, Lázár János a plázastop szigorításáról egyeztetett, csak pont a kereskedőkkel nem, Tiborcz István meg megvette a fővárosi Marriott Hotelt. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
hvg.hu
9 napja
Húsz éve drágul az arany, és az aranyat bányászó cégek részvényei is sokat hozhatnak a konyhára
A többség szemében értékőrző megtakarítás, de hosszú távon jó befektetés is lehet az arany. Nem csak fizikai rudakat vehetünk, a részvénypiacon is kihasználhatjuk a nemesfém drágulását.
hvg.hu
9 napja
GKI: A magyarok még borúlátóbbak lettek a jövőt illetően
A vállalkozások szentimentje valamelyest javult, és pozitív, hogy az áremelési hajlandóság csökkent. A lakosság viszont pesszimistább lett, az inflációs várakozások romlottak és fenyegetőbbnek érzik a munkanélküliséget.
hvg.hu
12 napja
És akkor Magyarországon, az EU legszegényebb országában a nyugdíjasok élelmiszerutalványt kapnak
A kormány kapott pár kokit és sallert Brüsszelből a kvótaadó, a kiskereskedelmi különadó és az árréstop miatt. Az infláció még mindig magas, tavaly már a magyar háztartások fogyasztása volt a leggyengébb az egész EU-ban, törvénybe írták a nyugdíjasok élelmiszerutalványát. Az idei költségvetés kuka, a kormány behúzott 1,4 ezer milliárd forint dolláradósságot, közben pár tízmilliárd forintért csuklóztatja a fővárost. Lázár János tárcája durván szigorítaná a plázastopot, Orbán Ráhel elköltözteti a bababoltját. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
hvg.hu
16 napja
És akkor Lázár János és Nagy Márton versenyezni kezdett, ki tud nagyobb káoszt okozni
Az infláció gyorsul, a közlekedés lassul, elkészült egy mindenkit meglepő törvényjavaslat, amely kiütheti a plázákat, a kormány pedig megemelte a hiánycélt. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
hvg.hu
23 napja
Repülőrajt helyett satnya növekedés, lanyha béremelkedés, magas infláció, gyengülő forint várható jövőre is
Az Egyensúly Intézet arra számít, hogy a kormány a választások előtt osztogatni fog, ami fűti majd az inflációt, az jövőre is még 4,6 százalék lehet. A béremelkedés üteme lassul, a közepes reálbér idén és jövőre 2,5 százalék körül nőhet.
hvg.hu
25 napja
A kormány árszabályozása ellenére 4,4 százalékra nőtt az infláció
A telefon- és a banki díjak lenyomása olcsóbbá tette a szolgáltatásokat, az élelmiszerek viszont újra drágulni kezdtek, hiába nyúl bele a kormány az árrés szabályaiba. Az infláció 4,4 százalékosra gyorsult, áprilishoz képest is nőttek az árak.
hvg.hu
27 napja
Az eurózóna tényleg földbe döngölte az inflációt, Magyarországon álmodni sem lehet ilyen számokról
Az EKB újra kamatot vágott, az új irányadó ráta 2 százalék. Az inflációs előrejelzést lefelé módosították: idén 2 százalék, jövőre 1,6 százalék várható. A magyar alapkamat 6,5 százalék, az infláció jövőre csökkenhet stabilan 4 százalék alá.
hvg.hu
33 napja
Menü