Bombahír: tetemes mennyiségű „fekete aranyon” ücsöröghetünk
A Mol első próbatermelése februárban indult el a dunántúli dombok között, napi 1200 hordóval, mára ez már 1400 hordóra emelkedett.
mandiner.hu
39 napja
Új gázerőmű építéséről és magyar kőolajmező feltárásáról állapodott meg hazánk Törökországgal
A veszélyek korában az energiaellátás biztonságát számos súlyos kihívás éri.
magyarnemzet.hu
67 napja
Pekingben nagyon fontos bejelentést tettek
A CNOOC, Kína legnagyobb olajipari vállalata a Dél-kínai-tenger keleti részén bukkant jelentős kőolaj- és földgázmezőre, amelynek készletei igazoltan meghaladják a 100 millió tonnát - jelentette be a vállalat.
infostart.hu
98 napja
Nagy dobásra készül a Mol: hatalmas mennyiségű olajkincsre bukkantak a Dunántúlon
A kút jelenleg bizonyítottan napi 1200 hordó olaj termelésére képes.
mandiner.hu
110 napja
Somogyban talált olajat a Mol
Még mindig van potenciál a magyarországi szénhidrogén-kutatásban: a Mol új találata napi 1200 hordó kőolaj kitermelését teszi lehetővé. Új kőolajmezőt talált a Mol a Dunántúlon, Somogysámson
economx.hu
110 napja
Új kőolajmezőt talált a Mol Nyugat-Magyarországon
A találat bizonyíték arra, hogy még mindig van potenciál a magyarországi szénhidrogén-kutatásban a Mol szerint.
magyarnemzet.hu
110 napja
Teljesen blokkolhatják az ukránok a Magyarország felé haladó olajtranzitot? – Szaporodnak a jelek
Órákkal azután, hogy a volt szlovák gazdasági miniszter pénteken reggel azt vázolta: a súlyos áramkimaradások miatt Ukrajna a többi orosz olajszállító ukrajnai tranzitját is blokkolhatja Magyarország és Szlovákia felé, és így megakadályozhatja az oroszok bevételszerzését, nagyon fontos információkat közölt pénteken délután a Reuters három névtelen forrás alapján. A jelek afelé mutatnak, hogy Ukrajna akár teljes egészében is blokkolhatja idővel a Barátság II. kőolajvezetéken az összes orosz olajszállítást, és erre egyfajta felkészülésként már három orosz olajcég kezdte a tengeri kikötők felé irányítani a szállításait, amelyek lehet, hogy egy "jogi kiskapu" kihasználásával Horvátország felől az Adria vezetéken át jutnak majd el Magyarorországra és Szlovákiába. Ez a megoldás azonban nem jelent tartós megoldást, hiszen ezen a vezetéken át nem lehet annyi kőolajat felhozni, mint amennyi a két ország együttes igényét tartósan fedezné.
portfolio.hu
345 napja
Menü