Nézz fel az égre, ölelj meg egy fát!
A madarak és fák napja (május 10.) a Föld napjának testvérünnepe, egyben legpatinásabb zöldünnepünk, melynek hagyománya már több mint 100 éves. Először 1906-ban Chernel István ornitológus, a neves magyar zoológus és természetvédő, Herman Ottó barátja szervezte meg gróf Apponyi Albert vallás- és közoktatásügyi miniszter támogatásával, hogy e napon „a tanító a hasznos madarak természetével, jelentőségükkel az iskolai ifjúságot megismertesse (…), s hasson arra is, hogy a gyermekek fák és csemeték ültetésével tegyék a madarak és fák napját emlékezetessé és állandóan hasznossá”. A természet folyamatosan beszél hozzánk, a madarak énekével, a fák lombjának susogásával, de készek vagyunk-e végre meghallani a hangját?
nepszava.hu
54 napja
AM: nemcsak a természetvédőknek fontos a mai nap
Magyarország egyik legszebb és legrégebbi természetvédelmi hagyományát, a madarak és fák napját ünnepeljük május 10-én, ez az alkalom több mint száz éve hívja fel a figyelmet a természeti értékek megóvására, különösen a madarakra és a fákra - közölte az Agrárminisztérium (AM)
infostart.hu
58 napja
Tudod, kinek köszönhetjük a Madarak és fák napját?
Több mint 120 éves múltra tekint vissza a Madarak és fák napja, amit nemzetközi szinten is elismertek – ráadásul Magyarországról indult! Elmeséljük, hogyan lett egy ornitológiai kezdeményezésből környezetvédelmi ünnep, és mit tehetsz te is a természetért.
rtl.hu
58 napja
Faültetésre biztatunk mindenkit a Madarak és fák napján, mutatjuk az előnyeit
Nem lehet elégszer hangsúlyozni a faültetés előnyeit, különösen a Madarak és fák napján. A fák párologtatásuk révén megtöltik a levegőt nedvességgel, hűtik egy adott terület klímáját, illetve gyökereik révén meggátolják a talajeróziót és a földcsuszamlást. Emellett pedig gazdagítják tápanyagban a talajt. A legfontosabb pedig az, hogy megkötik a szén-dioxidot, és oxigént bocsátanak ki, így a nagy fásítási, erdőültetési programokkal mérsékelni lehetne az éghajlatváltozást.
rtl.hu
423 napja
Menü