Egy tüdőlövés diagnosztikája: Trump külpolitikája és a magyar realitás
A zajló hágai NATO-csúcs a védelmi kiadások jelentős növelését irányozza elő, ám –mint korábban Orbán megfogalmazta – az öt százalék tüdőn lövi a magyar gazdaságot. Az indokolt, de túlzott mértékű elvárás a sokadik vívmánya a washingtoni adminisztrációnak, ami szembemegy a magyar külpolitika vélt vagy valós érdekeivel. Az ECFR felméréséből az is kiderül, hogy hogy vélekednek a magyarok a hangsúlyos külpolitikai ügyekről.
hvg.hu
13 napja
Szijjártó Péter: A visegrádi együttműködés mindig is a magyar külpolitikai stratégia középpontjában állt
Ezen együttműködés elnehezülésén minden részt vevő állam sokat veszít, ezért fontos lenne a kapcsolatok helyreállítása, amire most látszik is remény – jelentette ki Szijjártó Péter.
magyarnemzet.hu
27 napja
Hadi béketerv
A magyar miniszterelnök még a mostaninál is nagyobb bajba kerülne, ha hirtelen kitörne a béke. A háború legutolsó áldozata az általa az elmúlt években felépített és legalább jövő tavaszig érvényesítendő haditerve lenne. Pedig erre nagyon számít, nemrégiben összeszámolták, hogy a Kossuth nevét régóta teljesen méltatlanul viselő rádióban beszélve csaknem percenként hagyta el ajkait az „Ukrajna” vagy az „ukrán” szó, minden egyes alkalommal valami veszéllyel, negatívummal párosítva. Újabban már azt az érzetet próbálja kelteni, hogy Ukrajna nem csak kémkedik, de voltaképpen meg is támadhatja Magyarországot. Adófizetői forintok milliárdjait költötte előbb egyszerűen „békepárti”, aztán már kimondottan ukrán- és Európa-ellenes plakátokra, internetes, tévé- és egyéb hirdetésekre. Ideje is fogytán, most már a hívek fejében is nehéz lenne váltani, meg aztán az ország állapota se nagyon enged mást, mint a félelemre alapozott kampányt.
nepszava.hu
28 napja
Orbán Viktor: Elfogadhatatlan, hogy egy NATO-tagállammal szemben lejárató kampányt szervez az ukrán titkosszolgálat
A magyar külpolitikát egyetlen szempont vezeti, hogy mi a magyarok érdeke – mondta a miniszterelnök a TV2 Tények című műsorának adott interjúban. A kormányfő hangsúlyozta: ha Ukrajnát felveszik, a háborút veszik fel az Európai Unióba.
magyarnemzet.hu
51 napja
Velünk senki
Lengyelország nagyjából a 10. század óta létezik. A PiS párt, Orbán ottani elvbarátja 2001 óta, és ki tudja, megéri-e a jövő századot. Ugyanez, vagy hasonló elmondható Romániáról és az AUR-ról, Szerbiáról és a Szerb Haladó Pártról, Horvátországról és a Szociáldemokrata Pártról, Szlovéniáról és a Szlovén Demokrata Pártról, Ausztriáról és az FPÖ-ről, Csehországról és az ANO-ról, Szlovákiáról és az Irány-Szociáldemokráciáról is. A felsorolásból nem csak az tűnik ki, hogy mekkora ideológiai katyvasz a Fidesz szövetségi rendszere - a baltól a szélsőjobbig, az liberalizmustól a konzervativizmusig van benne minden, mint a búcsúban -, meg hogy nem a szuverenizmus jelenti a közös részhalmazt, hanem inkább a nyílt Putyin-barátság (kivéve Jansánál: ha őt is beleszámítjuk, akkor az egyetlen találkozási pont a korrupció). A legfeltűnőbb, hogy mennyire rövid távra szól, mennyire taktikai – minden stratégia nélkül – ez a barátkozás. Hogy ellenpont is legyen: Lengyelországgal egy 200 éves szövetséget dobott oda a magyar kormány az oroszok (ugyancsak 200 éve permanensen háborús ellenfeleink, forradalmaink eltiprói) pillanatnyi jóindulatáért. De hogy távolabb tekintsünk, azzal a Finnországgal is sikerült ugyanilyen okból, a NATO-csatlakozásuk pár hónapnyi, orosz érdekű elhúzása végett összeveszni, akik szintén a reformkor óta tekintettek ránk szinte testvérként, részben a nyelvi rokonság, részben a finn-orosz és a magyar-orosz relációk adta történelmi párhuzamok miatt.
nepszava.hu
54 napja
Most már az a mondás, hogy jövőre lesz minden szuper
A többi között Donald Trump és az orosz-ukrán háború változó viszonyát, az ércegyezség várható következményeit, a gyenge gazdasági adatokat, és a magyar külpolitika lépéseit elemezték a KARD blog szerzői az EGY FANTASZTIKUS ÉV HÓNAPJAI áprilisi adásában. Timár Gábor és Hetei Péter beszélt még a mezőgazdaság helyzetéről, és a ragadós száj- és körömfájás várható következményeiről.
kontroll.com
62 napja
Kés a hátban
Mindenki a véleményünkre kíváncsi. Kérdőívet küld a kormány és a Tisza, csúcsra járnak a közvélemény-kutatók. Az országot fele-fele arányban megosztja, mit gondol Ukrajnáról. Nem volt ez mindig így, 2022 előtt nem volt különösebb bajunk a szomszéddal. Legalábbis, ha nem számítjuk a határ menti korrupciót, a zárjegy nélküli cigarettát, vodkát, meg amit még csempészni lehetett. De úgy összességében rendben voltunk velük.
nepszava.hu
80 napja
A magyar külpolitika elvtelen és politikai harcban áll szinte az összes demokráciával
Abban igazmondó a kormányfőnk, hogy nincsenek elvei.
nepszava.hu
99 napja
Külpolitika kerestetik
Mint az előre látható volt, itt a „mi már három évvel ezelőtt megmondtuk” kezdetű ostobaság. A magyar külügyminiszternek titulált személy – aki nem kevésbé lojális Moszkvához, mint elődei közül Sík Endre (1958-61), Péter János (1961-73) vagy Puja Frigyes (1973-83) –, sietett úgy tenni, mintha az ukrán kapitulációra irányuló tevékenysége mindig is azonos lett volna a békevággyal. Persze, mivel nem ért se a diplomáciához, se a történelemhez, most is kapkod és kényszeresen túlmozgásos. Az Egyesült Államok elképesztő nyomása hiába szorította rá Ukrajnát egy olyan fegyverszüneti ajánlatra, amelyet az orosz hadsereg nem tudott kikényszeríteni, a fronton egyelőre a korábbinál is véresebb harcok dúlnak – mindkét fél bizonyítani akarja, hogy van még ereje a folytatáshoz. Ez még messze nem az az állapot, amikor a háborúk véget szoktak érni, ráadásul az amerikai álláspont is bizonytalan, semmi jele, hogy Moszkvára is hatással lenne.
nepszava.hu
116 napja
Sötétség
Országunk külpolitikájának irányítói lelkesen keresik a diktatúrák kegyeit, különösen azután, hogy a Trump-adminisztráció is csatlakozott Putyinék sötét világához. Nincs itt semmiféle szuverenitás, egyenes gerinc, erkölcsről nem is beszélve, csak arcpirító szégyenérzet, azokban legalábbis, akik érzik, mennyire mélyre süllyesztették az országot, melynek neve oly jól csengett a világban évtizedeken át.
nepszava.hu
131 napja
Magyarország blokkolta az uniós szankciókat
Orbán Viktor a nemzeti érdekek védelmében kemény feltételeket szabott Brüsszelnek.
magyarnemzet.hu
164 napja
Szijjártó Péter: A magyar külpolitika továbbra is magyar lesz, és továbbra is szuverén, ebből nem engedünk
Nem kell egyformán látnunk a világot, de azt azért látnia kell, melyik oldal milyen irányba tart. Látnia kell, hogy a globalista oldal támogatása mit hoz magával.
hirtv.hu
177 napja
Szijjártó Péter: Libanon új elnöke stabilitást hozhat
A miniszter pénteken telefonon egyeztetett Abdallah Bouhabib libanoni külügyminiszterrel.
magyarnemzet.hu
178 napja
„Orbán Viktor mintha más szövetség tagja lenne, mint Magyarország”
Az, hogy valaki jár valamerre, és bekiabál az ablakon, még nem fog tűzszünetet eredményezni − jelentette ki a Népszavának adott videóinterjújában Balázs Péter volt külügyminiszter Orbán Viktor úgynevezett békemissziójáról. Videóinterjú.
nepszava.hu
196 napja
Publicus: Az emberek 55 százaléka nem ért egyet az Orbán-kormány keleti nyitás politikájával
A magyarok nem hisznek az orbáni külpolitika mindenhatóságában. Még a Fidesz szavazóinak 48 százaléka szerint is csupán közepes Magyarország befolyása a nemzetközi színtéren.
nepszava.hu
221 napja
Milyen magyar mozgástér lesz az új világrendben? – Világrend
Megtérülő vállalkozás a magyar külpolitikai stratégia, a konnektivitás? Bejön-e a magyar kormány számítása az EP-választások után várható új jobboldali átrendeződésben? Helyettes államtitkárt és egy külpolitikai szakértőt kérdeztünk podcast-műsorunkban.
mandiner.hu
404 napja
Milyen geopolitikai súlya van Magyarországnak? – Világrend
Nem okoz zavart a kormány Kína-barátsága az amerikai Trump-vonallal való szövetségben? Milyen irányba fejlődhet tovább az EU az EP-választásokat követően? Külügyi államtitkárt és egy Kína-szakértőt kérdeztünk podcast-műsorunkban.
mandiner.hu
411 napja
Orbánnak nem érdemes Trumpra építenie a magyar-amerikai kapcsolatokat
A rövid távú és szimbolikus győzelmek helyett az Orbán-kormány jobban tenné, ha stabil kapcsolatokat építene az Egyesült Államokkal – annak belpolitikai folyamataitól függetlenül. Ez ugyanis a valódi magyar érdek.
24.hu
458 napja
Így gazsulált Orbán Viktor az EU politikusainak az uniós csúcson
Ficótól kezdve Tuskon át Macronig próbálta több kollégájával is felvenni a külpolitika elveszejtett fonalait a magyar kormány feje Brüsszelben.
472 napja
Új világrend: Orbán szerint megszűnt a Nyugat hegemóniája, amit már senki sem vitat
A blokkosodással szembemenve gyakorlatilag a miniszterelnök maga is a "szuverenista" országokkal való blokkosodásra törekszik. Igazi unortodox, csavaros magyar észjárás ez.
489 napja
Menü