Bajban a visegrádi országok: most kell cselekedni, ha el akarják kerülni a tömeges elszegényedést
Megkongatták a vészharangot a szakértők: a visegrádi országok mindegyike hasonló problémákkal küzd az időskori megélhetés biztosítása terén. A népesség elöregedése egyre nagyobb kihívás elé állítja az országokat, miközben túl kevés erőfeszítés irányul az állami nyugdíjtól független jövedelemforrások kiépítésére. Nehezíti a helyzetet, hogy a közép-európaiak gyakran bizalmatlanok a nyugdíj-előtakarékossági formákkal szemben, például a lengyelek 57%-a úgy véli, az állam bármikor elveheti tőlük a megtakarításukat. A nyugdíjrendszer fenntarthatósága érdekében több ország is bejelentette a korhatáremelést, Csehországban például jön a 67 éves nyugdíjkorhatár. A Budapesti Corvinus Egyetemen megrendezett kelet-közép-európai lakhatási- és nyugdíjkonferencián jártunk.
portfolio.hu
78 napja
Meglepő fordulat: Brüsszel engedhet a kisebb tagállamoknak a tőkepiaci unió ügyében
Az Európai Bizottság a tőkepiaci integráció kapcsán hatékonyabb és összehangoltabb felügyeleti rendszert szorgalmaz, azonban a központosított felügyelet kérdésében egy kiszivárgott tervezett alapján úgy tűnik, engedni kényszerül a kisebb tagállamok kérésének - közölte az Euractiv .
portfolio.hu
122 napja
Idén is a pénz körül forgott a Föld
Megjelent az OECD pénzügyi nevelésért felelős szervezetének (OECD/INFE) éves jelentése a 2012 óta a világ egyre több országában működő, elsősorban a fiatalokat célzó oktató programok idei eredményeiről. A jelentés 98 országot tanulmányozott, ahol 24 millió fiatalhoz jutottak el az alapvető pénzügyi ismeretek e programban. A magyar diákok pénzügyi neveléshez való hozzáférése továbbra is kiemelkedő.
portfolio.hu
196 napja
Újabb PISA-felmérés világít rá, mi az egyik fő gond a magyar iskolarendszerben
Valamivel elmarad az OECD-országok átlagától a hazai 15 éves diákok teljesítménye a pénzügyi műveltségét mérő mutatóban – derül ki egy friss PISA-felmérésből. A jelentésből azt is ki lehet olvasni, hogy a diákok teljesítményében mutatkozó különbségeket az OECD-tagállamok közül a legnagyobb mértékben Magyarországon magyarázza az eltérő társadalmi-gazdasági helyzet.
portfolio.hu
375 napja
Menü