Európa minimálbérei a megélhetési költségekhez igazítva, Magyarország hátul
Az európai minimálbérek nagyon eltérőek euróban és PPS-ben (vásárlóerő-egységben). Luxemburgban a legmagasabb az országos havi minimálbér euróban (2638 euró), míg Ukrajnában a legalacsonyabb (182 euró). A megélhetési költségekhez igazítva azonban Németországban a legmagasabb (1992 PPS), Albániában pedig a legalacsonyabb (564 PPS).
piacesprofit.hu
31 napja
Ilyenek az átlagfizetések Európában: itt kullogunk mi
A 2023-as adatok alapján pontosan 3155 euró volt az uniós tagországokban a teljes munkaidőben dolgozók havi átlagfizetése. Ehhez képest kiemelkedően sokat lehetett keresni Luxemburgban és Dániában
economx.hu
61 napja
Kijöttek az uniós statisztikák, siralmasan alacsony a magyar minimálbér
Az Eurostat 2025. január 1-i állapotát rögzítő mérése szerint csak Bulgáriában kevesebb a kötelező legkisebb munkabér összege. A 27 EU-tagállam közül 22-ben van nemzeti minimálbér
economx.hu
86 napja
Magyarország keleti fele a Balkán szintjén
Az egy főre jutó GDP vásárlóerő-standardban (PPS) sztenderdben számolva talán az egyik legjobb mutatója annak, hogy egy ország jólétének szintje meddig jutott. Magyar érdekesség, hogy az ország gyakorlatilag kettészakadt a PPS-re tekintve.
piacesprofit.hu
228 napja
„Aki azt hiszi, hogy leelőztek minket a románok, az látogasson el hozzájuk” – szakértő a Mandinernek
Ellepték a magyar sajtót az elemzések, amelyek egytől egyik arról szóltak, hogy „Románia megelőzött minket”; Talabér Krisztiánnal, a Nézőpont Intézet elemzőjével jártunk utána annak: valóban így lenne?
mandiner.hu
425 napja
Ne azt nézd az új GDP-adatokban, hogy Románia előttünk jár, van benne sokkal érdekesebb is
Már nem érdemes arról beszélni, hogy Ausztria elérhetetlen messzeségbe került, reménytelenül loholunk Csehország, Szlovénia vagy Litvánia után. The post Ne azt nézd az új GDP-adatokban, hogy Románia előttünk jár, van benne sokkal érdekesebb is first appeared on G7 - Gazdasági sztorik érthetően .
g7.hu
466 napja
Budapest fejlettebb lenne, mint Bécs vagy Stuttgart? – ezt állítja az egyik uniós intézmény
Töretlen a magyar régiók fejlődése, a gazdasági nehézségek ellenére 2022-ben is tovább közeledtek az uniós átlaghoz az Eurostat adatai szerint. Ezzel együtt vannak furcsaságok a uniós intézmény adataiban, amelyek szerint a magyar főváros már megelőzi Stuttgartot, Bécset és Helsinkit.
501 napja
Menü