Szakértő: példa nélküli, nagyon furcsa szuperkoalíció alakult Romániában
Bizalmat szavazott a kétkamarás román parlament a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek Meg Romániát Szövetség (USR) és a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) részvételével megalakult, Ilie Bolojan (PNL) vezette koalíciós kormánynak. Az új román kormány terveiről Szakáli István Lorándot, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatóját kérdeztük.
infostart.hu
13 napja
Szakáli István Loránd a romániai radikális előretörésről: nagyon nehéz időszak vár a magyarságra
Nagyon könnyen előállhat az az eset, hogy mind az elnöki pozíciót, mind pedig a parlamenti többséget a szélsőséges pártok fogják elfoglalni – mondta a romániai belpolitikai helyzetről az InfoRádióban Szakáli István Loránd, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatója.
infostart.hu
63 napja
Szakértő: Románia nagy kérdése, hogy meg lehet-e védeni a demokráciát antidemokratikus eszközökkel
A román elnökválasztás novemberi első fordulóját megnyerő szélsőjobboldali politikust szerdán gyanúsítottként hallgatták ki a legfőbb ügyészségen. Szakáli István Loránd, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatója azt mondta az InfoRádióban, hogy a történtek ellenére Calin Georgescu a legnépszerűbb az államfőjelöltek közül, ráadásul egyre több hívet szerez magának, magyarbarátnak viszont semmi esetre sem lehet nevezni.
infostart.hu
129 napja
Szakáli István Loránd: ha Calin Georgescu indulhat a román elnökválasztáson, jó eséllyel megnyeri
Továbbra is a szuverenista Calin Georgescu a romániai elnökválasztás legesélyesebb jelöltje – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Szakáli István Loránd. Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatója beszélt a bizonytalan politikai és gazdasági helyzet kezeléséről, valamint a magyar–romén viszony alakulásáról az RMDSZ kormányzati szerepvállalása és a schengeni csatlakozás után.
infostart.hu
143 napja
Szakáli István Loránd: végül egy szuverenista és egy globalista elnökjelölt csaphat össze Romániában
Bejelentette lemondását hétfőn Klaus Iohannis román államfő, miután a kétkamarás bukaresti parlament egyesített házbizottsága keddre összehívta a két ház együttes ülését. A román elnökválasztás várható esélyeiről az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatóját kérdezte az InfoRádió.
infostart.hu
146 napja
Elemző a román elnökválasztásról: a dokumentumokban nincs bizonyíték a külföldi beavatkozásra
Romániában az egész elnökválasztási folyamatot meg kell ismételni, a szavazás várhatóan márciusban vagy áprilisban lesz – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Szakáli István Loránd, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatója. Arról is beszélt, hogy az RMDSZ választási sikere igen komoly fegyvertény.
infostart.hu
208 napja
Szakáli István Loránd: a román demokrácia 35 évének a legsúlyosabb helyzetében van az ország
Két nappal a második forduló előtt a román alkotmánybíróság érvénytelenítette az elnökválasztás november 24-én lebonyolított első fordulójának eredményét. Szakáli István Loránd, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatója az InfoRádióban elmondta: a választás eredményét nemzetbiztonságot veszélyeztető külföldi beavatkozás befolyásolta, és ezzel politikai káoszba sodródott az ország.
infostart.hu
213 napja
Szakértő a romániai elnökválasztásról: előretört a szélsőjobb, ébresztőt kapott a magyar közösség
Hatalmas meglepetés született a romániai államfőválasztás első fordulójában, melynek győztese „meglehetősen nemzetieskedő, szélsőséges, szektásnak tűnő hitvilággal kampányolt” – mondta az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatója. Szakáli István Loránd arról is beszélt, hogy bár az RMDSZ jelöltje, Kelemen Hunor több szavazatot kapott, mint négy éve, a december 1-jére kiírt parlamenti választáson nem mehet biztosra a párt, nagy mozgósításra lesz szükség az utolsó napokban.
infostart.hu
224 napja
Oeconomus: az öregedő európai társadalmak egyre kevésbé versenyképesek
A munkaképes korosztály csökkenése, a növekvő egészségügyi és szociális költségek, valamint az egyre nehezebben fenntartható nyugdíjrendszerek jelentősen csökkentik a gazdaság versenyképességét. Az Európai Bizottság tavaly ősszel fogadta el a megoldási javaslatot, amelyről az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatója nyilatkozott az InfoRádiónak.
infostart.hu
393 napja
Menü