Veszélyben vannak-e a szíriai menekültek jogai Európában Aszad bukása után?
Több európai ország felfüggesztette a szíriai állampolgárok menedékjog iránti kérelmének elbírálását, miután megbukott Bassár el-Aszad szíriai rezsimje.
euronews.com
152 napja
Az EU újabb egymilliárd eurós menekülügyi támogatást nyújt Törökországnak
Az Európai Bizottság elnöke Ankarában elmondta, hogy ez az összeg a szíriai menekülteket, hazatérésüket fogja segíteni.
euronews.com
202 napja
Egymillió szír sorsa körül áll a bál a német politikában
Aszad elnök bukása után Németországban heves politikai vita robbant ki arról, hogy a szíriai menekülteknek vissza kellene-e térniük hazájukba.
204 napja
A szíriai menekülteknek eszük ágában sincs tömegesen hazamenni
Újabb menekültproblémával néz szembe Európa.
205 napja
Csalódottak a nyugat-európai szírek, hogy haza kell menniük
Érzéketlen dolog lenne visszaküldeni őket Szíriába, aggódik a Politico, amely szerint már megint a „szélsőjobboldal” lát lehetőséget a helyzetben.
mandiner.hu
207 napja
Csak jobb jöhet
Különös fintora a sorsnak: két nappal azután, hogy miniszterelnökünk a Kossuth Rádióban elmondta, mennyire megerősödött Oroszország az Ukrajna elleni háború során, összeomlott a Moszkva által támogatott szíriai rezsim. Maguk az iszlamista lázadók is meglepődtek azon, milyen viharos gyorsasággal buktatták meg Bassár el-Aszadot. A damaszkuszi történések azért is fájdalmasak Oroszország számára, mert eddig azzal áltathatták a világot, hogy a háború meg sem kottyant az orosz gazdaságnak, s a Kreml Európában is tovább növeli befolyását. Ami azonban Szíriában történt, az Moszkva meggyengülésének egyértelmű jele. Egy-két légicsapáson kívül az oroszok semmit sem tudtak tenni a lázadók előrenyomulásának megakadályozásáért. S az, ami történt, reménység lehet a grúziai tüntetők számára is: meg lehet dönteni egy olyan vezetést is, amely mögött Putyin rezsimje áll.
nepszava.hu
209 napja
Menü