A végrehajtók „megújult” elnöksége biztosítja, hogy Schadl György zsebébe továbbra is százmilliók vándorolhassanak
A korrupcióval vádolt Schadl György nem dolgozhat végrehajtóként, de az irodája által termelt gyakran százmilliós nyereség 90 százalékát továbbra is megkapja.
24.hu
145 napja
Újabb botrány készül? Érzékeny adatok kerülhettek ki egy budapesti végrehajtói irodából
Adatvédelmi incidens miatt a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnál (NAIH) tett bejelentést egy csepeli végrehajtói iroda. A XXI. kerületi Rendőrkapitányság pedig lopás vétségének gyanúja miatt indított nyomozást, miután decemberben érzékeny adatok kerülhettek ki. Az ügy hátteréről sokat elmond, hogy továbbra is várat magára a végrehajtást, a Magyar Bírósági Végrehajtó Kar megfelelő munkáját támogató új informatikai rendszer üzembe lépése.
blikk.hu
157 napja
A Schadl-ügy vádlottjainak juthattak a zsírosabb végrehajtási ügyek
A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar egy automatikus rendszeren keresztül, nagyjából véletlenszerűen osztja szét a végrehajtási ügyeket az országban működő mintegy 200-250 iroda között. A Schadl-ügy vádlottjainak irodái azonban valamiért – egy-két kivételtől eltekintve – nagyságrendekkel több árbevételt értek el, mint az azonos területen dolgozó végrehajtók. Schadl György felesége például 100 millióval többet kereshetett 2021-ben, mint a másik gödöllői illetékességű iroda, de olyan vádlott-végrehajtó is akadt, aki 300 millió forinttal szárnyalta túl az azonos illetékességi területen működő társát. A végrehajtói kar nem adott magyarázatot arra, hogy mire vezethető vissza az eltérés.
rtl.hu
495 napja
Menü