Eddig tizenkilenc gázolása volt, azt mondta, ha eléri a húszat, soha többé nem ül mozdonyra
Tudják, hogy bekövetkezik a tragédia, mégsem képesek megakadályozni – a gázolásban részt vevő mozdonyvezetőknek egyebek között ezzel a tehetetlenséggel nehéz megküzdeniük. A baleset után kérhetik az azonnali leváltásukat és igényelhetnek pszichológusi segítséget is, a szakma hagyományos maszkulin kultúrája miatt viszont nem mindenki él ezekkel. Pedig emlékbetörések és poszttraumás stressz sokaknál jelentkezhet később.
telex.hu
313 napja
Halálos gázolások a mozdonyvezetők szemszögéből: macsóskodásnak nincs helye, minden tragédia emberpróbáló
A balesetekre nem lehet előre felkészülni, a kezdő mozdonyvezetők útját mentoroknak kell egyengetniük, hogy jól tudjanak reagálni a váratlan helyzetekre – mondta Molnár Péter mozdonyvezető egy podcastműsorban. Zerkovitz Dávid közlekedéspszichológus szerint nem mindenki alkalmas erre a munkára, évente a jelentkezők 7-14 százalékát utasítják vissza az uniós direktívák miatt.
infostart.hu
446 napja
Íme, a ráfutásos baleset, ami meg sem történhetett volna, pedig gyakran ismétlődik a közútkezelők kamerái előtt
A tartályautó megállt az M1-es autópálya szélső sávjában, a mögötte érkező furgon fékezés és kitérő manőver nélkül belerohant, ezután több jármű elhagyta a helyszínt. Most mindenki bajban lehet.
telex.hu
450 napja
Hajmeresztő megoldások: hiába az oktatás, sokszor figyelmetlenek leszünk az autónkban
A nagy hidegben nem a tömegközlekedésre szoknak át az emberek, Zerkovitz Dávid közlekedéspszichológus szerint. A szakember a Reggeliben elmondta, a hideg időben többen ülnek autóba, hiszen háztól-házig visz, szól a zene és fűtés is van benne, sőt egyfajta guruló esőkabát is. Kitért arra is, hogy történhetett meg, hogy egy nő nemrég Budapesten egy kerékbilinccsel együtt indult el – Zerkovitz Dávid szerint ebben az esetben is a legvalószínűbb válasz a helyes, vagyis, lehet, hogy észre sem vette.
rtl.hu
522 napja
Kutyaharapást szőrével – mikor érdemes visszaülni az autóba egy baleset után?
Egyénfüggő, kinek hogyan egyszerűbb egy közlekedési balesetet feldolgoznia – mondta Zerkovitz Dávid közlekedéspszichológus. Ha valaki azt érzi, hogy a baleset után ismét vezetni szeretne, akkor tegye, de jó ötlet lehet, ha ezt valamiféle kontrollal teszi. Azaz esetleg ültessük magunk mellé egy jól vezető rokonunkat, és vezetésoktató segítségét kérni sem szégyen, emelte ki. De mi segíthet egy trauma feldolgozásában, és segítenek-e a vezetéstámogató rendszerek?
rtl.hu
536 napja
Menü