Havazott a világ legszárazabb sivatagában – videó
Az átlagos csapadék évi három milliméter a térségben, de volt olyan is, hogy negyven évig egyáltalán nem esett csapadék.
infostart.hu
9 napja
Rendkívüli hír: van, ahol június végén megérkezett a havazás
A világ legszárazabb sivatagában télies lett az időjárás, és ez most rengeteg mindent megváltoztathat. A Rendkívüli hír: van, ahol június végén megérkezett a havazás bejegyzés először Most Hír -én jelent meg.
mosthir.hu
9 napja
Ilyet még nem láttál: havazott a világ legszárazabb sivatagában – videó
Hó borította be a világ legszárazabb sivatagát, az Atacama-sivatagot Észak-Chilében - közölte az ott található ALMA obszervatórium.
borsonline.hu
9 napja
Hó esett a világ legszárazabb sivatagában
Erre 10 éve nem volt példa a térségben.
nepszava.hu
9 napja
Az influenszerek és a rajongásunk miatt kihalás fenyegeti a veszélyeztetett kaktuszokat
Az utóbbi években a magyar háztartásokat és kerteket is ellepték a különféle sivatagi növények; a kaktuszok, az álkavicsok vagy éppen a dudleyák ma már a legkedveltebb designtermékeknek számítanak. A szárazságtűrő növényeket már a barkácsáruházakban is be lehet szerezni, a kínálat bővülésének azonban ára van: a megnövekedett igény kielégítése miatt virágzik a feketepiac, a növénycsempészek pedig sokszor horribilis árakon kínálják a kaktuszokat. A szakértők szerint a növényinfluenszereknek nagy szerepük van abban, hogy az „orvvadászat” már a kaktuszföldeken is komoly problémát jelent.
24.hu
81 napja
Chilében már épül a világ legnagyobb csillagászati kamerája, a sötét anyagot figyeli majd
Chile északi részén, az Atacama-sivatag szélén álló Vera C. Rubin Obszervatóriumba telepítik a valaha épített legnagyobb optikai csillagászati digitális kamerát, amely egy évtizedig kutatja majd a sötét anyag természetét a világegyetemben.
infostart.hu
394 napja
Kiss László: „a szegény japán ember űrtávcsöve” egy világrekorder csúcsműszer
A vadonatúj földi obszervatórium számos előnye közt az egyik, hogy ezerszer olcsóbb volt a James Webb űrteleszkópnál, és az sem elhanyagolható, hogy ha elromlik, oda lehet menni megjavítani - fogalmazott Kiss László csillagász, akadémikus az InfoRádióban, bemutatva a TAO-t. Megjegyezte: persze azt ne gondolja senki, hogy a kutatók az Atacamába fognak járni, távolról, az interneten, kamerákon megy szinte minden.
infostart.hu
427 napja
A japánok csodát tesznek, kiderülhet, mikor keletkeztek a galaxisok
Megkezdte működését kedden Chile északi részén, a Chajnantor-fennsíkon a világ legmagasabban fekvő csillagvizsgálója, a Tokiói Egyetem Atacama Obszervatóriuma (TAO). A 26 évig tervezett
economx.hu
431 napja
Menü