Elégetett ezermilliárdok: az infláció után az állam kamatkiadásai is repülőrajtot vettek
Idén rekordösszeget érnek el, 3800 milliárd forint megy el rájuk.
nepszava.hu
127 napja
Nemcsak a magyar egészségügyről, de az önpusztító életmódunkról is szomorú képet fest az OECD jelentése
Kevés az orvos és a nővér, miközben egyre több idős és beteg ember lesz, és a kormány keveset költ az egészségügyre – de azt az OECD is elismeri, hogy százezrekkel nőttek a fizetések. Az emberek nem járnak szűrővizsgálatokra, nálunk halnak meg a legtöbben rákban, sokat dohányzunk, kevés zöldséget eszünk, az öngyilkosságok számában is élen járunk, de legalább nem mi mozgunk a legkevesebbet Európában.
telex.hu
228 napja
Propaganda a költségvetésben – Nyugdíjra, egészségügyre és oktatásra is kevesebbet költ az Orbán-kormány GDP-arányosan, mint a baloldal 2010-ben
Újra fontos lett az Orbán-kormány számára hangsúlyozni, hogy 2025-ben mennyivel többet költ az ország jólétére, mint tette ezt az utolsó baloldali kabinet 2010-ben.
nepszava.hu
230 napja
Kevés fejlett országban költ olyan keveset az állam az egészségügyre, mint Magyarországon
Hiába állítja a kormány, hogy sokkal többet költ az egészségügyre, mint 2010 előtt a baloldal, a számokat önmagukban nem érdemes vizsgálni, már csak az infláció miatt sem. A GDP-hez mért költések egészen más képet mutatnak: sereghajtók vagyunk az EU-ban.
telex.hu
308 napja
Növelheti az egészségügyi kiadásokat a klímaváltozás
A hőhullámok nagymértékben felelősek az idő előtti elhalálozásért, valamint számos alapbetegséget is kedvezőtlenül befolyásolnak. A lakosság több mint 90 százalékát érintette a 2022-ben két hétnél is tovább tartó hőség.
373 napja
Miért marad el a tervezett életmódváltás?
A magyarok alig több mint fele elégedett az egészségi állapotával, négyötödük mégsem tesz lépéseket az egészségmegőrzés érdekében.
mandiner.hu
503 napja
Menü