Nem kell félni a kifektetéstől!
A külpiacok iránt érdeklődő magyar vállalkozásoknak érdemes megfontolniuk a külföldi leányvállalatok általi terjeszkedés, azaz a kifektetés lehetőségét. Ebben a tőkeigényes folyamatban a Kifektetési Magántőkealap adhat megfelelő kezdőlökést a hazai cégeknek. Az adásban Tóth Józseffel, a Focus Ventures vezérigazgató-helyettesével és Horváth Péterrel, az UBM csoport vezérigazgatójával beszéltük át, hogy a gyakorlatban miként valósul meg egy ilyen tőkebefektetés, milyen előnyei és kockázatai vannak a külföldi terjeszkedésnek, illetve milyen kritériumok alapján döntenek a közös együttműködésről.
portfolio.hu
174 napja
Magyar vállalatoktól érkezhet a tudástranszfer Közép-Ázsiába? – Kifektetési alapot indított az NTH
Mintegy 60 milliárd forint keretösszegű tőkeprogramot indított a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Nemzeti Tőkeholding (NTH) a Demján Sándor Program keretein belül. Az alapot az NTH tulajdonában lévő Focus Ventures kezeli, amellyel a hazai vállalatok kifektetéseit, azaz az országhatárokon átnyúló beruházásait, illetve cégalapításait és -felvásárlásait segítik elő. A Kifektetési Magántőkealapnak a magyar cégek nemzetközi versenyképességének növelése mellett az ország profitegyenlegének javítása is célja, ráadásul ezt Európa mellett keleti irányú kifektetésekkel szeretnék elérni. Hogy hány vállalat piacra lépését segítheti az alap, mennyire látnak lehetőséget a magyar cégek az ázsiai piacokon és hogy milyen feltételekkel vehetik igénybe a tőkebevonást, arról Zsámboki Zoltánt, az alapkezelő vezérigazgató-helyettesét kérdezte a Portfolio.
portfolio.hu
204 napja
Így növekedhet gyorsabban a vállalkozása: tőkebefektetés a gyakorlatban
A hosszú távon is fenntartható gazdasági növekedés alapfeltétele, hogy versenyképes, tőkeerős vállalatok működjenek hazánkban. A közép- és nagyvállalatok számára a hatékonyságnövelő fejlesztések stratégiai pillérré váltak, ezekkel párhuzamosan speciális finanszírozási megoldások jelentek meg a piacon. A kkv hitelprogramok mellett a növekedés mértékéből fakadóan további források bevonására is lehetőség van, amire a klasszikus banki hitel mellett a tőkefinanszírozás jelenthet megoldást. Cikkünkben a StancPack Csoport és a Vág-Tech Kft., a Focus Ventures alapkezelő két portfóliócégének történetén keresztül mutatjuk be, hogy miért fontos a tőkeellátottság, hogyan lehet sikeres a tőkebevonás, milyen szerepet vállal a finanszírozó, illetve hogyan kerülhet sor a tőkebefektetés visszavásárlására akár a futamidő felénél is korábban.
portfolio.hu
228 napja
Befektetés a kifektetésbe: hogyan hódíthatják meg a világ piacait a magyar vállalatok?
A Focus Ventures igazgatója szerint a kifektetések ösztönzése egy teljesen egyértelmű irány.
mandiner.hu
286 napja
A kisebb cégekből is nemzeti bajnokot csinálhat az új tőkealap
Új nemzeti bajnokok nőhetnek ki annak a tőkealapnak a segítségével, amelyet a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Nemzeti Tőkeholding (NTH) közösen hozott létre a hazai vállalkozások kifektetési
economx.hu
301 napja
Az első sikeres fecskék már vissza is igazolták a működésünket
Fontos támaszt ad a hazai gazdaság számára a vállalatok tőkeellátottságának, a tőkebefektetések számának növelése és ebben kíván segítséget nyújtani tőkealapjaival a Focus Ventures, amely a Nemzeti Tőkeholding felügyelete mellett működik. Zsámboki Zoltán, az alapkezelő vezérigazgató-helyettese a Portfolio-nak adott interjújában beszélt az általuk kezelt alapok fókuszáról, céljairól, és kiemelte: már 40 portfóliócéget menedzselnek és dedikáltan érettebb vállalatokkal foglalkoznak. Csak ebben az évben 22 milliárd forintnyi új befektetési lehetőséget vizsgáltak már meg. A beszélgetés során kiemelte: az általuk megvalósított tőkebefektetések nemcsak üzletileg, de társadalmilag is fontosak, cél ugyanis, hogy a sikeres hazai cégek magyar tulajdonban maradjanak és a gerincét adják a magyar gazdaságnak.
portfolio.hu
382 napja
Menü