Út a mamutok feltámasztásához: a tudósok laboratóriumban létrehoztak egy új állatfajt – videó
A mamut újraélesztésének terve jó úton halad – közölték a tudósok, miután létrehoztak egy új fajt, a gyapjas egeret. A genetikailag módosított rágcsálóknak a hidegtűrés irányába mutató tulajdonságaik vannak, ami komoly lépés az elefántok módosítása felé. Az amerikai Colossal Biosciences kutatói ugyanis azt tervezik, hogy ázsiai elefántok genetikai módosításával hozzák vissza a gyapjas mamut tulajdonságait. Az első borjú 2028 végére születhet meg.
blikk.hu
124 napja
Egy nagy mamut agyarat fedezett fel egy amatőr fosszília gyűjtő - Az agyar a Mississippi folyómederből állt ki
Egy amatőr fosszília vadász Mississippi vadonján keresztül kóborolva egy egy jó állapotban fennmaradt, körülbelül 270 kilogrammos, 2 méter hosszú kolumbiai mamut (Mammuthus columbi) agyarat talált, ami egy meredek sziklából állt ki egy patak mentén. Az agyarak általában nem konzerválódnak jól a területen. Ez az első ismert mamut fosszília, amit a területen felfedeztek. Az utolsó jégkorszak idején a mamutok keresztülbarangoltak Észak-Amerikán. Ahogy olvadtak a gleccserek, élőhelyük zsugorodott. Valószínűleg ez és az, hogy az emberek vadásztak rájuk vezetett a kihalásukhoz. Egy idei tanulmány azt találta, hogy valószínűleg egy rejtélyes esemény pusztította ki őket. Ez az ellentmondásos korábbi tanulmány azt veti fel, A kolumbiai mamutok 13.000-11.000 évvel ezelőtt halt ki, míg közeli rokonaik, a gyapjas mamutok (Mammuthus primigenius) 6.000 évig tovább éltek. Az utolsó ismert gyapjas mamutok egy Alaszka melletti orosz szigeten, a Wrangel-szigeten éltek körülbelül 3.700 évvel ezelőttig.
origo.hu
327 napja
Szibériai aranybányászok véletlenül ősi gyapjas orrszarvú múmiára leltek
Az orrszarvúnak a szarva és lágy szövetei érintetlenek. A mumifikálódott gyapjas orrszarvút (Coelodonta antiquitatis) az elkövetkező hónapokban fogják teljesen feltárni. A szibériai permafroszt ideális körülményeket nyújt az ősi állatok konzerválódásához. A hideg körülmények mumifikálják a maradványokat, általában dehidratálják a lágy szöveteket és elzárják őket egy fagyott időkapszulába. A lágy szövetek felfedezése ritka és lehetővé teszi a tudósoknak, hogy sokkal jobban belepillantsanak az állat életébe és, hogy milyen volt a környezet az állat halálának idején, a csontos maradványokhoz képest. És jobb lehetőséget is nyújt arra is, hogy a maradványokból ősi DNS-t vonjanak ki.
origo.hu
333 napja
Egy mamut felfedezés fellendíti a konzerváció biológiát
Egy nemzetközi kutatócsapat elemezte egy 52.000 éves gyapjas mamut bőrmintáját és ősi kromoszóma fosszíliákat fedeztek fel. A felfedezéssel rekonstruálni tudják a gyapjas mamut genomját és bepillanthatunk a genetikai felépítésükbe és evolúciós történetükbe. Ha megismerjük a kihalt állatok genetikai felépítését és adaptációját, jobb módszereket dolgozhatunk ki, hogy megvédjük a veszélyeztetett fajokat.
origo.hu
359 napja
Menü