Jöhet a félelem és reszketés hete a piacokon – adatdömping mellett élesedik Európa nagy háborúja
Túl vagyunk egy rendkívül hektikus héten: a közel-keleti katonai eszkaláció után újra történelmi csúcsokat döntöttek az amerikai részvényindexek. A piacokat az iráni–izraeli konfliktus fejleményei, majd gyors elhalása, a globális kereskedelmi tárgyalások hullámzása, Trump nyilatkozatai és a dollár hirtelen gyengülése mozgatta. A befektetők most a friss európai és amerikai inflációs és munkaerőpiaci adatokra figyelnek, amelyek kulcsfontosságúak lehetnek a Fed és az EKB következő lépései szempontjából. A vámháború miatt a szokásosnál nagyobb mozgásokat hozhatnak a rendelésállományokról szóló és bmi-adatok. Mindez ráadásul abban a feszült környezetben történik, amikor az EU–USA vámháborús határidő is közeleg.
portfolio.hu
6 napja
Jönnek fontos adatok a héten, a kormány is most szembesül intézkedéseinek hatásával
A rövid héten elsősorban inflációs adatokra figyelhetnek a befektetők, a magyar mellett az amerikai áremelkedésről szóló statisztika is most jelenik meg. Emellett friss jelentést kapunk a költségvetés helyzetéről, ami akár aggasztó hírt is hozhat a kormány számára, hiszen idén is ingatag lábakon áll a büdzsé.
portfolio.hu
27 napja
Magyarországról is ítéletet mondanak, miután lemészárolták a piacokat
A globális piacokat sokkolta Donald Trump amerikai elnök újabb vámháborús lépése, amelyre Kína drasztikus ellenvámokkal válaszolt, az Európai Unió intézkedései pedig még váratnak magukra. A befektetők menekültek a dollárból, amely nem tudta betölteni menedékdeviza-szerepét, miközben az amerikai és európai tőzsdéken is súlyos veszteségek alakultak ki. A jövő héten a befektetők figyelme a német, brit és amerikai inflációs és ipari termelési adatokra, valamint a Fed jegyzőkönyvére irányul, amelyek a gazdasági lassulás mértékéről adhatnak képet. Emellett a magyar infláció és az államháztartási egyenleg is fontos hazai indikátor lehet a forintpiac szempontjából. A hét csúcspontja azonban kétségtelenül péntek este lesz, amikor az S&P közzéteszi Magyarország új hitelminősítését, amely döntően befolyásolhatja a hazai eszközök megítélését a válságban egyre érzékenyebb befektetői környezetben.
portfolio.hu
90 napja
MBH-előrejelzés: nőhet a fogyasztás, csökkenhetnek az energiaárak
A gazdasági növekedés év végére elérheti a négy százalékot.
magyarnemzet.hu
137 napja
Hiába a megugró infláció, nem terveznek nagy béremelést a magyar cégek
A tegnapi inflációs adatok után újra kemény éve lehet a magyar munkavállalóknak, ha így haladnak tovább a dolgok. Mi történt? Gyorsult az infláció: a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerint januárban 5,5 százalékkal voltak magasabbak a fogyasztói árak, mint egy évvel korábban. Ennek ellenére kevés cégnél terveznek 10 százalék fölötti béremeléseket 2025-ben, jóval kevesebbnél, mint tavaly. […]
forbes.hu
144 napja
Így reagálhatnak a piacok a mai inflációs adatra
Magyar idő szerint 14 óra 30 perckor érkeznek a legfrissebb, januári inflációs adatok az Egyesült Államokból. Mivel az infláció - a munkaerőpiaci adatokhoz hasonlóan - továbbra is a piaci szereplők fókuszában van, ezért a mai adat is nagy mozgásokat hozhat a piacokon. A JP Morgan stratégái ezúttal is elkészítették előrejelzésüket arra vonatkozóan, hogy hogyan reagálhatnak a piacok a különböző forgatókönyvekre.
portfolio.hu
144 napja
Csúnya meglepetés, felpattant az infláció: reagál a forint
Megindult a magyar fizetőeszköz árfolyama a friss inflációs adatok láttán. A 4,8 százalékos konszenzusnál jóval magasabb éves inflációs számokat közölt a KSH: januárban átlagosan 5,5
economx.hu
145 napja
Jól is járhat a forint Trump intézkedéseivel
Amerikában szerda kora délután ismertetik a januári inflációs adatokat.
magyarnemzet.hu
146 napja
A forint sorsát alapjaiban meghatározó napok jönnek
Az előző héten az amerikai és magyar tőzsdéken is jelentős mozgások zajlottak: az amerikai piacokon esés volt tapasztalható egy erős foglalkoztatási jelentés miatt, míg a BUX-index új csúcsot ért el. A forint árfolyama az euróval szemben a múlt héten erősödött, míg a dollárral szemben enyhe gyengülést mutatott. A most következő napokban kiemelten figyeljük a hazai inflációs adatokat és a nemzetközi makroadatokat, beleértve az amerikai munkaerőpiaci mutatókat és kínai GDP-adatokat. Ezek az információk jelentősen kihathatnak a forintárfolyamra is.
portfolio.hu
174 napja
Menü