És akkor olyan jól sikerült a Pride, hogy a kormány kénytelen volt bedobni a gyerektelenek olcsó lakáshitelét
Megvan a fővárosi költségvetés az év végéig, a kormány pedig kedvezményes lakáshitelt és az állami cégeknél folytatódó spórolást jelentett be. Eközben a nemzetközi színtéren arra készülnek, mi lesz, amikor hamarosan lejár a vámháború három hónapos tűzszünete. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
hvg.hu
10 órája
Pezsgőt bonthatnak a francia konyakosok
Szombaton lépett életbe az Európai Unióból származó borpárlatokra kivetett megemelt kínai vám, Peking azonban a kereskedelmi minisztérium közleménye szerint számos nagy francia konyakgyártót mentesített a vám alól termékeik hatósági áron való értékesítése fejében.
infostart.hu
23 órája
Békülne Trumppal Kanada, vonzza az Aranykupola
Növeli hadi célú kiadásait Kanada – az ország új vezetése így akarhatja elnyerni Donald Trump bizalmát, mivel Ottawa nem tervezi feladni az USA-val való védelmi kooperációt, még a politikai és kereskedelmi ellentétek dacára sem. Az amerikai elnök pedig akár vevő is lehet erre. De hogy jön ide az „Aranykupola” légvédelmi rendszere?
24.hu
31 órája
Szándékosan tartja félelemben a világot a függetlenségét ünneplő szuperhatalom
Mennyivel lett függetlenebb, erősebb az Egyesült Államok az idei július 4-re a tavalyihoz képest? Erről kérdezte meg az Economx a szakértőket. Idén július negyedike az Egyesült Államok
economx.hu
2 napja
Éles fegyvert fog egymásra az USA és Kína – feszült még a vámháború
Kína megkezdte az exportengedélyek felülvizsgálatát a korlátozott termékek esetében, válaszul az Egyesült Államok exportkorlátozásainak enyhítésére, jelentette be a kínai Kereskedelmi Minisztérium. Peking igyekszik az USA-val kötött kereskedelmi megállapodásnál nem csak engedni, hanem saját követeléseinek is érvényt szerezni – számolt be a Bloomberg .
portfolio.hu
2 napja
Ursula von der Leyen bejelentette: 600 ezer milliárd forintos háború fenyeget
Ursula von der Leyen bizottsági elnök bejelentette, hogy a július 9-i határidőig lehetetlen kidolgozni egy teljes EU–USA kereskedelmi megállapodást, ezért a felek egy kevésbé részletes, „elvi megállapodásra” törekednek. A tárgyalások célja, hogy elkerüljék Donald Trump által kilátásba helyezett, akár 50 százalékos vámemeléseket az uniós árukra – számolt be a Financial Times .
portfolio.hu
2 napja
Vietnám vámbékéje az USA-val: fizess többet, és ne kérj semmit
Donald Trump amerikai elnök szerdán bejelentette, hogy kereskedelmi megegyezésre jutottak Vietnámmal. A délkelet-ázsiai ország ugyan megúszta a 46%-os büntetővámot, de a 20%-os teher és a teljes importvám eltörlése olyan kompromisszum, ami intő jel azoknak az országoknak, akik még kereskedelmi tárgyalásokat folytatnak az Egyesült Államokkal.
portfolio.hu
3 napja
Történelmi rekord: kétszer annyi pénz folyik be az amerikai költségvetésbe, mint tavaly ilyenkor
Az amerikai vámbevételek 2025 első félévében rekordot döntöttek, a tavalyi összeg több mint kétszeresét hozva a költségvetésbe, miközben a vámok mértéke drasztikusan emelkedett. Bár a bevételek részben az adócsökkentések finanszírozását szolgálják, a gazdasági terhek egyre inkább az amerikai fogyasztókra és az államadósság fenntarthatóságára nehezednek – összesítette a Les Echos a vámháború következményeit.
portfolio.hu
3 napja
Olyan nyomás alá kerül az Európai Unió pillanatokon belül, aminek évekig fizethetjük az árát
Az EU egységet próbál mutatni a Trump-kormány vámfenyegetései közepette, de belső megosztottság nehezíti a tárgyalásokat. Németország és Olaszország gyors alku mellett érvel, míg Franciaország és Spanyolország keményebb fellépést sürget. A Bizottság válaszcsomagot készít, de a nemzeti érdekek torzítják az uniós fellépést – számolt be a Politico .
portfolio.hu
3 napja
Brüsszel már nem kertel, csőre töltött pisztolyt tesznek ki az asztalra
Donald Trump amerikai elnök továbbra is vámháborúval fenyegeti Európát, de az Európai Unió ezúttal nem hátrál meg. Brüsszel kemény feltételekkel küldi Washingtonba tárgyalóküldöttségét, miközben egyre többen állítják: az USA szenvedne a legtöbbet, még akkor is, ha az EU nem válaszolna. A Paris School of Economics friss modelljei szerint az amerikai export akár felére is zuhanhat, míg az uniós gazdaság szinte sértetlenül átvészelné a válságot. Az EU most nemcsak a vámokról tárgyal, hanem arról is, milyen világkereskedelmi rend következik Trump után. A tét: visszatér-e a szabályokon alapuló multilateralizmus, vagy marad az elnöki zsarolás korszaka.
portfolio.hu
4 napja
Vámháború és vámbéke - beleegyezik az EU Donald Trump feltételeibe
Beleegyezik az Európai Unió a Trump-kormányzat tíz százalékos vámjaiba, azonban bizonyos kulcsfontosságú ágazatokban mentességet kér. Ez fordulópontot jelenthet az elhúzódó kereskedelmi háborúban.
infostart.hu
5 napja
Brüsszel tesz még egy utolsó kísérletet, hogy elkerülje a konfrontációt Trumppal
Európa megint az utolsó pillanatban tenne fel mindent egyetlen lapra.
mandiner.hu
5 napja
Engedne az Európai Unió, de nem minden áron
Engedni készül az Európai Unió Donald Trump vámjainak, de vannak bizonyos kérései. Az Európai Unió hatalmas engedményt készül adni Donald Trump vámháborújában. A Reuters szerint az Európai
economx.hu
5 napja
Fordulatot vett Kanada és az Egyesült Államok vámháborúja
Donald Trump beiktatása óta tart a gazdasági konfliktus.
magyarnemzet.hu
5 napja
Feszült helyzet alakult ki Ursula von der Leyen bizottságában
Kevesebb mint két hét van a határidőig, amit az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump a kétoldalú kereskedelmi egyezmények megkötésére adott, alig pár nappal a vámháború beindítása után. Most éppen az amerikai online szolgáltatóknak tett engedményekről folyik a vita, amelyek régóta nehezményezik az európai szabályozás által jelentett extra "kereskedelmi terheket." Úgy tűnik, még ha az előírásokat sértetlenül is hagyják, egyes szereplők szívesen néznének félre, amikor azokat érvényesíteni kéne.
portfolio.hu
6 napja
Tíz nap maradt, amíg a Magyarországnak legfájdalmasabb amerikai csapáshullám elkezdődhet
Az Európai Uniónak tíz napja maradt, hogy elkerülje a Trump-féle vámháború újabb szakaszát, amely akár 50 százalékos vámokat is jelenthet az uniós exportőröknek. Az USA már megállapodott Kínával és az Egyesült Királysággal, de az EU-nak eddig nem sikerült egyezségre jutnia. A tét óriási: 2024-ben 532 milliárd euró értékű export ment Amerikába, amely a világfogyasztás közel harmadát adja. Brüsszel válaszlépéseken dolgozik, de a kockázatok mindkét fél gazdaságát sújtanák. Az EU ezért párhuzamosan új globális szövetségek kiépítésén is dolgozik, többek közt a csendes-óceáni CPTPP-országokkal, hogy mérsékelje az amerikai nyomásból fakadó függőséget. A háttérben Kína is nyomul az európai piacokon, ami miatt már szép csendben egy brutálisan kemény adok-kapok indult Brüsszel és Peking között. Magyarország egyelőre a legnagyobb vesztesnek tűnik.
portfolio.hu
6 napja
A koronavírus-járvány óta nem látott ellátási zavarok érték el Európát
Trump vámháborúja és az alacsony Rajna újabb logisztikai rémálomba sodorta Európát. A kontinens legnagyobb kikötői túlterheltek, a rakományok pedig napokat késnek – számolt be a Financial Times .
portfolio.hu
6 napja
Menü