Mi történne, ha kitörne egy nukleáris háború?
Mindössze 72 perc alatt 5 milliárd ember, az emberiség több, mint 60%-a halna meg. A túlélőknek a föld alatt kellene boldogulniuk, mert a felszín szinte teljesen lakhatatlanná válna- ez várna ránk egy atomháború esetén Annie Jacobsen oknyomozó újságíró és a nukleáris konfliktusok szakértője szerint.
rtl.hu
62 napja
Csernobil 2.0
„Csernobil neve máig a világ egyik legsúlyosabb nukleáris katasztrófáját idézi, mégis, az elmúlt években meglepő fordulatot vett a történet: a sugárzás sújtotta terület ma virágzó élővilágnak ad otthont. A kihalt városok és falvak helyén farkasok, bölények, medvék élnek, ami arra utal, hogy a természet újra birtokba vette az ember által hátrahagyott térséget.
nepszava.hu
62 napja
Valami egészen váratlan történt, miután az ember elhagyta Csernobilt
Csernobil neve máig a világ egyik legsúlyosabb nukleáris katasztrófáját idézi, mégis, az elmúlt években meglepő fordulatot vett a történet: a sugárzás sújtotta terület ma virágzó élővilágnak ad otthont. A kihalt városok és falvak helyén farkasok, bölények, medvék élnek, ami arra utal, hogy a természet újra birtokba vette az ember által hátrahagyott térséget.
hirtv.hu
71 napja
Megállt az idő Csernobilban
1986. április 26-án a történelem eddigi legsúlyosabb nukleáris katasztrófája következett be az akkori Szovjetunió területén, az ukrajnai Csernobilban. A robbanás okozta radioaktív sugárzás több százszorosan haladta meg a Hirosimára és Nagaszakira dobott amerikai atombombák által keltett sugárzásét.
blikk.hu
72 napja
NAÜ: az oroszoknak még el sem kell találniuk ahhoz egy reaktort, hogy újabb Csernobil legyen
Az orosz hadsereg folyamatosan bombázza az ukrajnai energiahálózatot és sok esetben a rakéták az atomerőművek közelében csapódnak be, így hatamas a veszélye egy nukleáris katasztrófának - vélekedett Nemzetközi Atomenergia-ügynökség igazgatója.
euronews.com
152 napja
Menü