Saigon eleste 1975-ben: az amerikai fiaskó és a történelem legnagyobb helikopteres evakuálása
Ötven éve vonultak be a kommunista Észak-Vietnám csapatai Saigonba, és ezzel nemcsak az Amerika-barát Dél-Vietnám, hanem egész Indokína is elveszett a Nyugat számára. Mindez bő két évvel egy ígéretes fegyverszünet után.
magyarnarancs.hu
66 napja
Leválasztható-e Oroszország Kínáról? A fordított Nixon szerepében tündökölne Donald Trump
Az amerikai geopolitika ritkán ismétli önmagát, de időről időre új szereplők próbálják eljátszani a régi darabokat – immár új közönség előtt. A szakértő szerint Donald Trump most
economx.hu
96 napja
Az elnök, aki elgáncsolta a béketárgyalást, hogy megnyerje a választást
Richard Nixon haláláig tagadta, hogy ő tett volna keresztbe a vietnámi béketárgyalásoknak, csak hogy a demokraták hitelét rontsa, de bizalmasa alaposan felírt mindent, így néhány évtizeddel később, de kiderült az igazság.
telex.hu
120 napja
Vlagyimir Putyin kegyeit keresi Donald Trump? Ez lehet a mélyben meghúzódó stratégia
Az elmúlt napok során rendkívüli események szemtanúi lehettünk az orosz-ukrán háború potenciális lezárását illetően. Habár eddig sem volt rózsás a kapcsolatuk, nem sokan mondták volna meg előre, hogy Donald Trump amerikai elnök ilyen élesen fogja kritizálni Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt, miközben az amerikai külügyminiszter Szaúd-Arábiában ült tárgyalóasztalhoz orosz kollégájával, a Pentagon vezetője pedig arra figyelmeztette Európát, Amerika szeme immár végérvényesen a rendszerszintű riválisra, Kínára fog szegülni, nem az öreg kontinensre. De milyen logika állhat mindennek a hátterében? Egyesek a múltat látják visszaköszönni Trump ellentmondásos manőverezésében, pontosabban egy korábbi elnök külpolitikai stratégiáját – mely jelenkori alkalmazása azzal járna, hogy az Egyesült Államok kiengedje a karanténból és szorosabbra fűzze kapcsolatát Vlagyimir Putyin Oroszországával.
portfolio.hu
135 napja
Az amerikai választások két évszázada bővelkedett sárhajigálásban, de voltak felemelő pillanatok is
Egyesek indiánokat akasztgattak volna népszerűség hajhászásból, mások megelégedtek az ellenfél pocskodniázásával, ami egyszer-egyszer visszafelé sült el.
mandiner.hu
164 napja
Charles Gati: Az árulók listája – itt és ott
Azoktól féltek, akik sokáig velük tartottak, és így belülről ismerték a rendszer gyenge pontjait. Az árulóktól. Ez most is így van. A Fidesz legfőbb ellensége már nem Soros György vagy a remek Bajnai Gordon, hanem Magyar Péter.
nepszava.hu
203 napja
Befektetés a békébe: az elmúlt másfél évszázad legnagyszerűbb békeköltségvetései
A békemisszionárius béke-miniszterelnök békekormánya békeköltségvetést sürget az egész EU-ban. A történelem szépen illusztrálja, hogy sokszor a legmasszívabb fegyverkezéssel fektettek be az állítólagos békébe.
444.hu
287 napja
Minden jó eltűnt a rossz romhalmaza alatt – az Egyesült Államok egyik legjelentősebb elnöke mondott le
Többször is járt Budapesten, kiemelt figyelemmel kísérte régiónk sorsát. Olyannyira, hogy Hruscsovot „mészárosnak” nevezte az '56-os forradalom vérbefojtása miatt.
mandiner.hu
331 napja
Az amerikai elnökjelöltek legelső tévés vitáján nem is a jelöltek vitatkoztak
Több mint hat évtizede az amerikai elnökválasztás egyik legjobban várt eseménye a jelöltek televíziós vitája, amely már számos emlékezetes pillanatot hozott. Hogy milyen hatással van a választókra – ha egyáltalán hatással van –, abban nincs egyetértés.
24.hu
374 napja
Két oknyomozó újságíró buktatta meg az amerikai elnököt: 52 éve robbant ki a Watergate-ügy
A Watergate annyira sokkoló volt, hogy már a szó második tagját kapcsolják bármely botrányosnak tartott eseménysorozathoz - mondjuk az Irán-gate, Katar-gate, vagy idehaza Dunagate vagy Városháza-gate -, pedig az eredetije – betörés a Watergate Komplexumban a Demokrata Nemzeti Bizottság irodájába – látszólag lényegtelen eset volt a történések láncolatában. Pedig ez indította el a lavinát, amely végül az USA elnökének bukásához vezetett.
blikk.hu
384 napja
POLITICO: Ne örömködjenek a demokraták Trump elítélésén
Jobb lenne békén hagyni Trumpot – írja a brüsszeli lap.
mandiner.hu
398 napja
Harold James: Mi hajtja a globális aranylázat?
Az arany árának közelmúltbeli megugrása a világrend változását, valamint egy olyan új korszak kezdetét jelzi, amelyet konfliktusok és bizonytalanság jellemez. A kormányok és a központi bankok régóta a monetáris stabilitás és a gazdasági biztonság potenciális forrásaként tekintenek erre a nemesfémre, és ez most is igaz.
portfolio.hu
424 napja
Borvendég Zsuzsanna sorozata: Az USA gyakorlatilag az egész világtól adót szedett a „petrodolláron” keresztül
Az orosz–ukrán háború kirobbanását követő szankciós politika újra rávilágított Európa kiszolgáltatottságára. Az energiaárak az egekbe szöktek és kiderült: alternatív megoldás sem igazán létezik. Az azóta szaporodó fegyveres konfliktusok a Közel-Keleten egyre fokozódó veszélyt jelentenek a fosszilis energiahordozók kereskedelmére. A történelem ismétli önmagát. Ráadásul ezek a válságok csupán kísérő jelenségei egy pénzügyi, gazdasági rendszer összeomlásának, amelyet […] A Borvendég Zsuzsanna sorozata: Az USA gyakorlatilag az egész világtól adót szedett a „petrodolláron” keresztül bejegyzés először a PestiSrácok jelent meg.
504 napja
Menü