„Moszkva valójában győzni akar, nem békét”
A különféle béketervekben egy közös van egyelőre: az, hogy Ukrajna rosszul jár velük. Alapvető kérdésekben nem ért egyet Európa és az Egyesült Államok, miközben lavinát is elindíthat, ha utóbbi elismeri a Krím Oroszországhoz tartozását. Interjú.
magyarnarancs.hu
68 napja
Az oroszok hatalomban akarják tartani a Fideszt 2026-ban is – Kultúrtáj Takácsy Dorkával
Hogyan tekintenek Orbán Viktorra Moszkvában? Mivel befolyásolja Oroszország Donald Trump amerikai elnököt? Nézze meg Ön is legújabb műsorunkat Takácsy Dorka Oroszország-szakértővel!
hang.hu
116 napja
Fegyverek nélkül marad Ukrajna? A szakértők szerint a háború sorsa megpecsételődhet
Ukrajna fegyverek nélkül maradhat? Donald Trump döntése az egész világot megrázta: az Egyesült Államok felfüggeszti az Ukrajnának nyújtott katonai segítséget. A szakértők szerint ennek súlyos következményei lehetnek, hiszen ha a nyugati fegyverszállítmányok elapadnak, Oroszország jelentős előnybe kerülhet a harctéren.
rtl.hu
123 napja
Katasztrófa jöhet Ukrajnában – Ez lehet Putyin ördögi terve
Hétfőn lesz három éve, hogy 2022. február 24-én Oroszország lerohanta Ukrajnát, amivel kezdetét vette a legnagyobb európai háború a második világháború óta. De hogy változott Oroszország ebben a három évben? Mi lehet most Vlagyimir Putyin terve Ukrajnával? És mit jelent Oroszország felől nézve az Egyesült Államok megújuló Ukrajna-stratégiája? Egyebek mellett ezekről a témákról kérdeztük az évforduló kapcsán Takácsy Dorka Oroszország-szakértőt a Portfolio Checklist vasárnapi különkiadásába.
portfolio.hu
133 napja
Szakértő: Szó sincs arról, hogy Trump békét teremt, az oroszok dörzsölhetik a markukat
Az orosz-ukrán háború kapcsán a közelmúltbeli események és a folyamatosan ellentmondó nyilatkozatok rávilágítanak, hogy egyelőre nincs egyértelmű terv, és az Európai Unió egyre inkább
economx.hu
136 napja
Kézfogások nélkül kezdődtek el a tárgyalások az oroszországi és amerikai küldöttség tagjai között Szaúd-Arábiában
Szaúd-Arábiában tartottak béketárgyalásokat az Egyesült Államok és Oroszország képviselői az ukrajnai konfliktus lezárásának lehetőségéről. Az egyeztetés 4,5 órán át tartott, jelentős előrelépés azonban nem született. A felek megegyeztek abban, hogy folytatják a párbeszédet, még akkor is, ha Ukrajna képviselői nem vettek részt a tárgyalásokon.
rtl.hu
137 napja
Oroszország ott tart, hogy nyugati túszokat ejt
Már meghallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A mai műsorban a múlt heti, Oroszország és a Nyugat közötti fogolycsere hátteréről beszélgettünk Takácsy Dorka Oroszország-szakértővel, a Centre for Euro-Atlantic Integration and Democracy kutatójával. Takácsy rámutatott, hogy nem egy klasszikus, a hidegháborúból ismert kémcseréről van szó: orosz részről inkább kirakatperekben elítélt foglyokat engedtek szabadon, míg hírszerzők csak nyugati börtönökből szabadultak. A politikai logika szerint, mivel ez a stratégia bevált, Oroszország a jövőben is ejthet civil túszokat, hogy kiszabadítsa nyugati börtönökben raboskodó kémeit. Takácsy emiatt óvatosságra int az oroszországi utazásokkal kapcsolatban.
portfolio.hu
333 napja
Kényszermunka, lőszerek és a magány erősíti Kim és Putyin érdekházasságát – de kell-e félnünk?
Két napra Észak-Korába látogat Vlagyimir Putyin, hogy a másik páriává vált állammal, Észak-Koreával mélyítse kapcsolatát. Az Economxnak nyilatkozó Oroszország-szakértő szerint Kim Dzsongun
economx.hu
383 napja
Mi történt az orosz elnökválasztáson, és mit várhatunk Putyintól újabb győzelme után?
Soha nem látott részvételi arány mellett eddigi legjobb eredményét érte el Vlagyimir Putyin az elnökválasztáson. A rendszer legitimációs céljait kiszolgáló szavazás tanulságairól Takácsy Dorkával, a Centre for Euro-Atlantic Integration and Democracy kutatójával beszélgettünk.
444.hu
475 napja
„Ez sokkal inkább színház, mintsem valódi fenyegetés” – bemutatjuk Putyin választási „ellenfeleit”
Március 17-én kezdődik Oroszországban az elnökválasztás, ami most először 3 teljes napon át tart. A nemzetközi választási megfigyelők a legutóbbi orosz választáson számtalan választási csalást tártak fel. A mostani választáson 29 régióban online is leadhatják szavazatukat a helyiek, ez további aggodalmakra ad okot. Szakértők szerint Vlagyimir Putyinnak már úgyis csak papíron vannak ellenfelei. Putyin mellett 3 jelölt neve kerül fel a szavazólapokra, talán nem meglepetés, hogy mindannyian a rendszeren belüli ellenzék jelöltjei, a Kreml hallgatólagos támogatásával. Bemutatjuk őket.
rtl.hu
481 napja
Mekkora az esélye egy NATO-Oroszország összecsapásnak?
Svédország két évszázados katonai semlegességének vetett véget azzal, hogy 32. tagként csatlakozott az Észak-atlanti Szerződés Szervezetéhez, vagyis a NATO-hoz. Bár Moszkva el akarta kerülni, hogy Svédország és a korábban már csatlakozott Finnország a NATO tagjai legyenek, Ukrajna megtámadásával éppen azt érték el, hogy a két észak-európai állam belépjen a szövetségbe. Oroszország korábban közölte, hogy katonai, technikai és más ellenintézkedéseket tesznek a svéd NATO-tagságra válaszul. Vlagyimir Putyin múlt heti, szokásos éves elnöki beszédében ostobaságnak nevezte, hogy meg akarnák támadni Európát, de elhangzott azért egy burkolt fenyegetés is.
rtl.hu
486 napja
Menü