Így nézett szembe a náci vezető unokahúga családi múltjával
Bettina Göring nevét mindenki ismeri – de ő nem hírhedtsége, hanem bátorsága miatt került a figyelem középpontjába. Hermann Göring, a náci katonai vezető rokonaként nemcsak a történelem súlyával kellett megbirkóznia, hanem a családi hallgatás terhével is. Ő viszont nem futott el: terápián, közösségeken és nyílt beszélgetéseken keresztül dolgozta fel a múltat.
rtl.hu
2 napja
Trump megtrollkodta Macron világháborús megemlékezését
„Ezt a háborút mi nyertük meg, nem ti, mégis ti ünnepeltek” – mondta többek között, és ez még csak a kezdet volt.
mandiner.hu
51 napja
Túlélte a háborút a 92 éves Éva néni - Egy család felszabadulásának története a háború árnyékában - videó
Nem volt lakásuk, nem maradt semmijük, de éltek, túléltek. A nyolcvan évvel ezelőtt befejeződött II. világháború túlélője, a most 92 éves tanítónő a mai napig úgy emlékszik vissza a történtekre, mintha csak a tegnapi napról beszélne. Azt mondja, az őrületes nehézségek ellenére boldogok voltak 1945-ben, mert eltűnt az a fojtogató, halálos félelem, ami az előző évtizedben ráült az emberekre.
blikk.hu
57 napja
Túlélte a háborút a 92 éves Éva néni – Egy család felszabadulásának története a háború árnyékában – videó
Nem volt lakásuk, nem maradt semmijük, de éltek, túléltek. A 80 évvel ezelőtt befejeződő II. világháború túlélője, a most 92 éves tanítónő a mai napig úgy emlékszik vissza a történtekre, mintha csak a tegnapi napról beszélne. Azt mondja, az őrületes nehézségek ellenére boldogok voltak 1945-ben, mert eltűnt az a fojtogató, halálos félelem, ami az előző évtizedben ráült az emberekre.
blikk.hu
57 napja
Járműtemető lett minden út a világháború után, a nulláról motorizálták újra az országot
Semmi nem maradt. A háború dúlta Magyarországon 1945-ben nem volt egyetlen ép vasútvonal, egyetlen bombatölcsér nélküli út, Budapesten egyetlen híd sem. A még ép mozdonyokat és vagonokat nyugatra vitték a visszavonuló német csapatok, a hajók felfelé indultak a Dunán, járóképes autója pedig csak a katonáknak volt, a magángépkocsikat is besorozták 1944-ben, mind megsemmisült. A nulláról kellett kezdeni, de a magyar mérnökök leleményessége elég volt ahhoz, hogy tíz roncsból egy menetképes járművet összerakva újra motorizálják az országot.
blikk.hu
61 napja
Budapest az ostrom után és ma – Újrafotóztuk: így néznek ki ma a lebombázott épületek
Komor hangulatúak ezek az 1945-ben készült fotók Budapestről. Emberek általában nincsenek rajtuk, a polgári lakosság még a pincékben van. Egy rettenetes csapást elszenvedett, kihalt szellemvárosként látjuk a fővárost, az ismert épületeket, hidakat, tereket, utcákat a rideg téli időben. Az ostrom alatt megsérült épületeket-építményeket fotóztuk újra Budapesten, miután eltelt 80 év, amióta véget ért a II. világháború.
blikk.hu
93 napja
Végjáték: a Harmadik Birodalom bukása, május 9., a győzelem napja
Amikor Hitler maradék csapatai Berlin utcáin szembekerültek a könyörtelen Vörös Hadsereggel, az egész történelemben visszhangot verő harc kezdődött. A véres összecsapás végül Berlin elestével, a náci Németország kapitulációjával ért véget, az ezt követően aláírt békeszerződés pedig a II. világháború végét jelentette az európai hadszíntéren.
blikk.hu
423 napja
Eddig nem látott fotókat közölt a brit titkosszolgálat a Colossusról – ez az a számítógép, amelynek kulcsszerepe lehetett a II. világháború lezárásában
A 2000-es évek elejéig titkos volt annak a számítógéptípusnak a létezése, melynek első példányát 1944-ben állította üzembe Nagy-Britannia. A háttérben azonban nagy hatása lehetett annak a tíz darabnak, melyek mindegyike azon dolgozott, hogy a szakemberek feltörhessék az ellenség titkosított kommunikációját.
hvg.hu
531 napja
Menü