Kár kerülgetni egy olyan súlyos problémát, ami minden második magyart érint
Csupán a magyarok két százalékának tökéletes az alvásminősége. A lakosság 30 százaléka használ valamilyen elalvást segítő készítményt. Alvásválság van - erre hívta fel a figyelmet
economx.hu
112 napja
Megfigyelték az emlékek megszületését – magyar–amerikai tudományos felfedezés
Az emberi hajszálnál százszor vékonyabb struktúrákban sikerült megfigyelni az emlékek megszületését egy magyar kutatók által fejlesztett speciális mikroszkóp segítségével. A felfedezés új távlatokat nyithat az időskori és neurológiai betegségek kezelésében.
infostart.hu
178 napja
Kimagasló tudományos siker a hazai idegkutatásban
Magyar idegkutatók a világon elsőként tudták egyetlen szinapszis működését vizsgálni.
infostart.hu
390 napja
Elhunyt Szent-Györgyi Albert világhírű tanítványa, Lajtha Ábel
A neurokémia terén nagyot alkotó professzor 102 éves korában hunyt el.
404 napja
Steigervald Krisztián generációkutató: Lassan nem értjük egymás nyelvét, ha van köztünk 15 év
Steigervald Krisztián generációkutató három éve, a járvány idején kongatta meg a vészharangot: lassan nem értjük egymás nyelvét, és szándékait sem, ha van köztünk tíz-tizenöt év korkülönbség. Szerinte a 2023-ban születettek, akik egyidősek a mesterséges intelligenciával, már a Béta generáció tagjai. Az MI-nek akkora hatása lehet az idegrendszerre, hogy az már hozhat evolúciós változást. Steigervald Krisztiánnal tavaly nyáron beszélgetett Barabás Éva, az interjúból most egy hosszabb részt mutatunk a fenti videóban, a teljes adást pedig az RTL+-on lehet megnézni.
rtl.hu
499 napja
„Én még nem állnék sorba érte” – interjú Meszéna Domokos harvardi magyar agykutatóval Elon Musk agychipjéről
Elon Musk vállalata, a Neuralink sikeresen beültetett egy chipet egy ember agyába. A milliárdos cégvezér nem árult el részleteket, de biztosak lehetünk abban, hogy hamarosan megismeri a kísérleti alanyt a világ. Van-e félnivalója az implantátum első gazdájának? Hányan fogják követni a példáját, és hány évbe telhet, mire szélesebb körben elérhetővé válnak az agy-gép interfészek? Dr. Meszéna Domokossal, az TTK Integratív Idegtudományi Csoport és a Harvard Medical School agykutatójával beszélgettünk.
rtl.hu
515 napja
Menü