Egy felfedezésre váró európai csoda: ilyen a helyi Kalifornia
A leggazdagabb amerikai tagállam és Portugália éghajlati, kulturális és domborzati viszonyainak a hasonlóságára hívták fel a figyelmet turisztika szakemberek. Egy lényeges különbség azonban
economx.hu
49 napja
Mutatjuk, mennyiért lehet garázst vásárolni
A megyei jogú városokban a budapestinél magasabb az árszínvonal, amely így eléri egy középkategóriás új autó árát.
magyarnemzet.hu
80 napja
Folyamatosan működik az árrésstop
Tovább javult az árszínvonal, újra számol az NGM.
magyarnemzet.hu
96 napja
Túl vagyunk az inflációs sokkon
Az első negyedévben már pozitív folyamatokat tapasztalhatunk az árszínvonal alakulása terén.
magyarnemzet.hu
141 napja
Bartha Lajos: Mindent átírhat az új euró
A jegybankok világszerte készülnek saját digitális valutájuk bevezetésére. A Magyar Nemzeti Bank is aktívan vizsgálja a lehetőségeket, mivel a pénzforgalom digitalizációja alapjaiban változtathatja
economx.hu
205 napja
A reálkeresetek és a foglalkoztatás növekedése az elmúlt évtizedekben
A reálkeresetek és a foglalkoztatás mutatóinak alakulása rendszeres tárgya a híradásoknak és az elemzéseknek. Viszonylag ritka azonban a kettő együttes vizsgálata, holott a növekedés nemzetgazdasági és társadalmi haszna akkor realizálható maximálisan, ha dinamikus bővülésük egyszerre történik. A számokat elemezve megállapítható: ez a gazdasági bravúr 2010 után megvalósult.
212 napja
Kiszámolták, hogy mekkora inflációt okozhat Donald Trump vámjavaslata
Donald Trump új vámokat vezetne be.
221 napja
2024 szeptemberben is az EU-s átlag felett járt a magyar infláció
A legfontosabb élelmiszerek egy százalékkal drágultak.
nepszava.hu
262 napja
Állítják: a román átlagnyugdíj lekörözte a magyart – csakhogy ez sántít
Az igaz, hogy őrült nyugdíjemelés történik Romániában, de az már nem, hogy a román nyugdíjasok jobban is élnének, mint a magyarok. Romániában ráadásul tizenharmadik havi nyugdíj sincs, és adóköteles az öregségi nyugdíj.
268 napja
Inflációs hatás: az árak nőttek, a választék csökkent a magyar piacon
Manapság kevésbé a vásárlás élménye, mint inkább a pénztárcánk alapján választunk áruházat, de a kereskedők is elsősorban a maguk kiadását nézik. A kiélezett versenyben nemcsak
economx.hu
294 napja
Megdöbbentő, hogy mennyivel olcsóbb a német fagyi a magyarnál
Németországban állították elő a legalacsonyabb árú fagylaltot, a legmagasabb árakkal Ausztriában találkozhatunk, de hazánkban sem mondható olcsónak ez a termék. Az uniós országok közül
economx.hu
332 napja
Az uniós átlag felét sem éri el a magyar nettó átlagkereset
A sereghajtók közt maradtak a magyar fizetések az Unióban – ezt a Bankmonitor számolta ki az Eurostat friss adataiból. Több mint 14 százalékkal, havi nettó 400 ezer forintra nőtt a magyar átlagkereset tavaly, de euróban kifejezve így sem érte el a tagállamok átlagának felét. Az eltérő árszínvonalat figyelembe véve nagyjából kétharmadára rúgott az uniós átlagnak, de kevesebbet ért a román átlagbérnél.
rtl.hu
335 napja
Mol-vezető: árplafonként működő megállapodás valójában nem született
A Magyar Ásványolaj Szövetség elnöke, egyszersmind a Mol csoportszintű fogyasztói szolgáltatásainak ügyvezető igazgatója egyeztetett az üzemanyagárakról a nemzetgazdasági tárcával. A szakember szerint a szervezet sosem tett ígéretet a kormánynak a hazai üzemanyagáraknak a környező országok árszabásához viszonyított szinten tartásáról.
infostart.hu
360 napja
A magyar élelmiszer drágább, mint az uniós átlag
A lengyel és a román boltokban is olcsóbban lehet vásárolni, mint a magyarokban - derül ki az Eurostat adataiból.
infostart.hu
373 napja
A magyar élelmiszer-árszínvonal elérte az EU-átlagot, jóval magasabb, mint a román vagy a lengyel
Az összes termékkört nézve a magyarországi árszínvonal az uniós átlag 76 százaléka. Ezért alacsony a magyar háztartások fogyasztása, ezért gyenge a fizetések vásárlóereje, ezért alacsony az egy főre jutó GDP.
hvg.hu
373 napja
Helycsere történt a magyar kiskereskedelemben – Csökkent a Tesco forgalma
Nehéz éven vannak túl a hazai kiskereskedelmi láncok, hiszen a rekord magas infláció és a reálbércsökkenés visszavetette a vásárlási kedvet. A Trade Magazin összesítése szerint a szektor tavaly bruttó 7900 milliárd forint bevételt termelt, 1000 milliárd forinttal többet, mint egy évvel korábban, de ez a növekmény nagyrészt az infláció eredménye. A cégek rangsorában történt egy csere is.
portfolio.hu
398 napja
A vártnál magasabb az infláció az eurózónában
Gyorsult az árnövekedés üteme, mégpedig a várakozásokat meghaladó ütemben.
401 napja
Mi várható 2024 második felében a hazai építőiparban?
A 2024-es év a vártnál kedvezőbben indult a hazai építőipar számára. A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint januárban az építőipar termelés volumene 17%-kal, ezen belül az épületek építésének termelése 21%-kal haladta meg az egy évvel korábbi értéket. Februárban azonban már változott a helyzet, mivel az épületek építésének termelése már csak 3%-kal bővült, sőt márciusban 10%-kal csökkent éves összehasonlításban. Az aktuális folyamatokat és az év második felének várakozásait az Újház Építőipari Trendmonitor foglalta össze.
portfolio.hu
402 napja
Az ipari beruházások megrendelői nem sürgették az építőipari kivitelezést
A rendelésállomány terén már látszanak kedvező jelek.
417 napja
Török infláció: őrületes ütemben nőnek az árak, erre a turistáknak is figyelniük kell
Főként a turisztikai és közlekedési szolgáltatók emelték az áraikat.
429 napja
Hiába fejlődik Magyarország, a szomszédainkhoz képest egyre rosszabb helyzetben vagyunk
Május 1-én uniós csatlakozásunk 20. évfordulóját ünnepeljük, ennek apropóján vizsgálta meg a GKI, hogy miként változott Magyarország helyzete a hozzánk hasonló történelmi, társadalmi és gazdasági háttérrel rendelkező régiós országokhoz képest.
portfolio.hu
433 napja
Történelmi viszonylatban is meredek volt az, ami az építőiparban történt
A közelmúltban jelentős áringadozásokat láthattunk az építőiparban, főleg a pandémia és az ukrajnai háború alatt. Ez a volatilitás nem új, hiszen a korábbi válságok alatt az energiaárak hasonló kiugrását tapasztalhattuk. A jövőben sem valószínű, hogy visszatér az elmúlt évtizedek lassú árnövekedése: a jelenlegi és a következő válságok valószínűleg nyomást gyakorolnak majd az építési költségekre. Az iparágnak ezért proaktívnak kell lennie, hogy csökkentse a függőségeket és kezelje a költségkockázatokat. Ezt korszerű beszerzési gyakorlatok és kockázatkezelési stratégiák elsajátításával teheti meg – véli Timo Koskinen az Euroconstruct finn kutatója.
portfolio.hu
439 napja
Menü