Itt a friss rangsor: ezek a gimnáziumok lettek idén a legjobbak
A legkiemelkedőbb száz gimnázium között 42 budapesti és 58 vidéki iskola kapott helyet.
magyarnemzet.hu
139 napja
Itt a rangsor: ez Magyarország 10 legjobb gimnáziuma
Megjelent az MCC Országos Gimnáziumi Rangsora!
mandiner.hu
151 napja
Hogyan válasszunk iskolát?
Mire jók a középiskolai rangsorok? Mi az, amit nem mérnek? Oktatási szakembereket kérdeztünk.
mandiner.hu
152 napja
Felvételi: most kiderítheti, hogyan sikerült gyerekének az írásbeli
Lezajlottak a 6 és 8 évfolyamos gimnáziumokba szóló írásbeli felvételik, az Oktatási Hivatal pedig kora délután közzétette a feladatsorokat és a javítási-értékelési útmutatókat.
mandiner.hu
170 napja
Hadházy: Ez újabb mocskos húzás
A képviselő szerint a kormány a kis gimnáziumok bezárásával oldaná meg a pedagógushiányt.
magyarnarancs.hu
218 napja
Ezekből a középiskolákból szinte biztos, hogy bekerülnek a diákok az egyetemre
A középiskolák rangsorának egyik fontos metszete, hogy az egyetemi felvételiken elért eredmények alapján miként teljesítettek a középiskolák. Ezt a részrangsort is a budapesti Eötvös József Gimnázium vezeti, éppúgy, mint a teljes listát. Utána viszont átrendeződnek a helyezések: második helyen áll a veszprémi Lovassy gimnázium, amely az általános rangsorban a 10. helyen áll, és ebben nézetben a Toldy Ferenc Gimnázium is dobogós helyet szerzett, noha a teljes mezőnyben csupán a 27. pozíciót foglalja el.
blikk.hu
248 napja
Terelés a szakképzésbe: Ajánlást küldtek a tankerületi központok a gimnáziumoknak, hogy szelektáljanak jobban a jelentkezők között
A különböző képzéstípusok esetében a fenntartó megfogalmazott egy, az írásbeli felvételi vizsgarészben elvárható pontszámot.
nepszava.hu
251 napja
Kijött a rangsor, ezek az ország legjobb gimnáziumai
A budapesti Eötvös József Gimnázium végzett az első helyen, a top 10-be mindössze egyetlenegy vidéki intézmény jutott be a HVG rangsorába.
nepszava.hu
255 napja
Mennyire nagy baj az egyenlőség hiánya a magyar oktatásban?
<p>A magyar közoktatási rendszer egyik alapvető problémája az általános iskolai oktatásban tapasztalható nagymértékű iskolai szegregáció. A rendszerváltást követő években a különböző társadalmi hátterű tanulók iskolai elkülönülése erősödött, aminek következtében a 2000-es évek elejére a szegregáció mértéke nemzetközi összehasonlításban is jelentős mértékűvé vált. Hogyan alakult az általános iskolai szegregáció mértéke az azóta eltelt két évtizedben Magyarországon és ennek milyen következményei lehetnek a társadalmi egyenlőtlenségekre? Kutatásainkban ezekre a kérdésekre kerestük a választ.</p>
portfolio.hu
544 napja
Menü