Mit tanulhatunk az angol eutanáziavitából?
Az elmúlt másfél évben a hazai közbeszéd fontos témájává vált az eutanázia, vagyis a kegyes halál, amelynek Karsai Dániel nevével fémjelzett eutanáziaper adott aktualitást. A témáról Bakos Marcell, az Axioma Központ kutatója fejtette ki véleményét.
hirado.hu
166 napja
Még mindig sokan döntenek az eutanázia mellett Kanadában
Az országban 2016-ban legalizálták a kegyes halált, és azóta is egyre emelkedett az igénybe vevők száma. Most először lassult a növekedés, de továbbra is sokan választják ezt a lehetőséget.
infostart.hu
205 napja
Ön támogatná, hogy Magyarországon engedélyezzék az eutanáziát?
A Blikk is megírta, hogy negyvenhét éves korában elhunyt Karsai Dániel alkotmányjogász. Halálának hírét szombaton este testvére, Karsai Péter jelentette be közösségi oldalán. Karsai Dániel majdnem 3 éven keresztül hősiesen küzdött gyógyíthatatlan betegsége ellen, valamint próbálta elérni az aktív eutanázia magyarországi engedélyezését. Lapunk mai kérdése is ezzel kapcsolatos, egészen 17 óráig várjuk szavazataikat.
blikk.hu
280 napja
Elhunyt Karsai Dániel
Negyvenhét éves korában meghalt Karsai Dániel. Az alkotmányjogász több mint három éven át hősiesen küzdött gyógyíthatatlan betegségével, miközben próbálta elérni az aktív eutanázia magyarországi engedélyezését.
magyarnarancs.hu
280 napja
„Ha meg akar halni, nyomja meg a gombot!” – Amerikai nő használta először a halálkapszulát
Szinte azonnal megnyomta az életének véget vető gombot az úgynevezett halálkapszula első használója. A Exit International által gyártott Sarco nevű szerkezet a kegyes halált hivatott szolgálni. Az első alkalmazása akár az utolsó is lehetett, mert a svájci rendőrség több embert letartóztatott az öngyilkossággal kapcsolatban.
blikk.hu
283 napja
Karsai Dániel válaszolt a neki beszóló fideszes influenszernek: Ha más nem sérül, úgy a szabad akarat nem akadályozható
Ha más nem sérül, akkor az Isten által adott szabad akaratot nem lehet korlátozni – írta Karsai Dániel egy jobboldali infuenszerre reagálva. Szakács István egy videóban azt ajánlotta a halálos beteg alkotmányjogásznak, vegyen be kát doboz Xanaxot, ha már olyan állapotban van, mert szerinte az életről egyedül a jóisten rendelkezhet. Végül a Megafonos bocsánatot kért Karsaitól, és bejelentette, visszavonul a közéleti szerepléstől.
rtl.hu
385 napja
Karsai Dániel: Ez nem félelem, ez bizonyosság
Az ALS-sel küzdő alkotmányjogásznál jártunk, aki azt mondja, még nem hozna életvégi döntést. Barátai, rokonai a nap 24 órájában mellette vannak, és nemcsak focimeccset néznek együtt, hanem bizonyos ápolói feladatokat is ellátnak.
magyarnarancs.hu
430 napja
Az Orbán-kormány szerint minden szükséges ellátást megkap egy ALS betegségben szenvedő ember, megnéztük, hogy ezzel szemben mi a valóság
Sorra vettük, mit nyújt az állam, és, hogy mi a valóság.
nepszava.hu
439 napja
Karsai Dániel addig nem adja fel, amíg valahogy tud kommunikálni
Még nem jött el az a pont, amikor az élete puszta létezés lenne – felelte a riporter eldöntendő kérdésére.
magyarnarancs.hu
440 napja
Megrázó videót posztolt állapotáról Karsai Dániel
Az életvégi döntés szabadságáért küzdő alkotmányjogászt szondával táplálják.
magyarnarancs.hu
448 napja
Kinek van joga dönteni a halálról – személyes vagy társadalmi ügy az eutanázia?
Karsai Dániel alkotmányjogász tavaly ősszel hozta nyilvánosságra, hogy az ALS nevű gyógyíthatatlan betegségben szenved, és az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordult az aktív eutanázia engedélyezéséért. Az azóta eltelt néhány hónapban a kegyes halál kérdése újra fokozott társadalmi figyelmet kapott itthon. Ennek a borzasztó összetett kérdésnek a jogi, orvosi és etikai oldalát jártuk körül meghívott vendégeinkkel Maraton műsorunkban.
24.hu
469 napja
Karsai Dániel: Még szeretnék élni, de akkor, ha 10-20-30 perc még megy értelmesen
Karsai Dániel elérkezett betegsége azon szakaszába, amikor szinte mindig valamije fáj. Míg októberben az ALS-ben szenvedő alkotmányjogász saját lábán ment be a Reggeli stúdiójába, mára ez elképzelhetetlen, a legapróbb dolgokban is segítségre szorul. A műsor stábja elment Karsai Dánielhez, hogy meséljen jelenlegi állapotáról és a strasbourgi ügyéről. A napjáról is szerettünk volna forgatni, viszont 30 perces szakaszokban éli az életét: egyszerre csupán ennyit tud beszélni és koncentrálni, utána mindenképp pihennie kell. „Nem futok sehova, még szeretnék élni, de akkor, ha 10-20-30 perc még megy értelmesen, és közben nem üvöltök fel a fájdalomtól” – mondta a kegyes halál jogáért küzdő Karsai Dániel. Riportunk megtekinthető a videóban.
rtl.hu
474 napja
Az új köztársasági elnököt is megkeresi javaslatával Karsai Dániel
Nem rejti véka alá kritikáit Sulyok Tamás munkásságával kapcsolatban, de "bízik a csodában", hogy elnökként más lesz.
magyarnarancs.hu
498 napja
Karsai Dániel kegyelmet kért Novák Katalintól azoknak, akik kegyes halálhoz segítik a szenvedőket
Javaslatát a következő köztársasági elnöknek is fel fogja vetni.
magyarnarancs.hu
506 napja
Példátlan bűneset: 23 éve bukott le a Fekete Angyal, ma már szabadon él
2001. február 15-én vette őrizetbe a rendőrség F. Tímeát, aki a Nyírő Gyula Kórház nővéreként önkényesen segített át betegeket a halálba. A példátlan bűneset Fekete Angyal-ügyként került a magyar köztudatba. Hogy az ápolónőnek hány ember halálához volt köze, nem derült ki teljes bizonyossággal, az akkor 24 éves F. Tímea az ügy egy pontján nyolcat ismert el. Először bűnösnek vallotta magát, és azt mondta, nem kívánta betegei halálát, csupán szenvedésüket akarta enyhíteni. Később azonban ezt visszavonta. A Fővárosi Ítélőtábla a nőt 11 év fegyházbüntetésre ítélte, de példás magaviselete miatt 2009 júniusában, a büntetés kétharmadának letöltése után szabadon bocsátották.
rtl.hu
507 napja
Újabb országban engedélyezték az aktív eutanáziát
Kolumbia után Ecuador lett a második ország Latin-Amerikában, amelyik dekriminalizálta az eutanáziát: az alkotmánybíróság szavazati többséggel kimondta, hogy az orvosok halálba segíthetik pácienseiket, ha azt ők úgy kívánják, most már nem számít emberölés bűncselekményének a kegyes halál.
blikk.hu
514 napja
Menü