Így változik meg az ízérzékelés az űrben
Ahogy arról már beszámoltunk, a legutóbbi halasztás után, jelen állás szerint június 10-én új fejezet nyílhat a magyar űrkutatás történetében: Kapu Tibor, a következő magyar űrhajós a HUNOR program keretében útnak indul a Nemzetközi Űrállomásra. Az utazás nemcsak tudományos mérföldkő, hanem egy különleges gasztronómiai küldetés is, hiszen Tibor magával visz egy ikonikus magyar édességet is. De vajon milyen ízek kellenek az űrben? Most ezt is megmutatjuk!
blikk.hu
34 napja
Földrengés volt a határnál, Magyarországon is érezni lehetett
Károkról egyelőre nem érkezett jelentés.
magyarnemzet.hu
86 napja
Hajszálnyit elcsúsztatni – Csordás Katával A tékozlás öröméről
A tékozlás öröme címmel jelent meg Csordás Kata első verseskötete. A Pécs kulturális életét számos művészeti rendezvénnyel gazdagító szerzőt műfajváltásról, a németalföldi festészetről, valamint a személyesség és a társadalmi kérdések egyensúlyáról kérdeztük.
nepszava.hu
86 napja
Szabad szemmel nem látható – Budapesti Fotó Fesztivál
A tárlat arra hívja a látogatót, hogy megkérdőjelezze a valóság és érzékelés megszokott kereteit.
metropol.hu
90 napja
Vége a hőkamerák rejtélyének: van négy dolog, amit látnak és másik három, amit nem
Minden tárgy az abszolút nulla fok felett elektromágneses sugarakat bocsát ki magából az infravörös tartományban. Ezt a sugárzást az emberi szem nem képes észlelni. A hőkamera vagy termokamera azonban ezeket a hőjeleket felfogja és látható képpé alakítja. A hőkamerák képe széles körben ismert a jellegzetes zöld, kék és narancssárga árnyalatokról. De mit is képesek látni valójában és mit nem? Ezt a kérdést válaszoljuk most meg.
blikk.hu
122 napja
Kiderült: nemcsak a mobilokban van képstabilizátor, hanem az agyunkban is, ráadásul sokkal jobb
Ha egy videokamerát ide-oda rángat, annak homályos felvétel lesz a vége, de a szemünkkel látott kép éles marad bárhogyan is rázzuk a fejünket. A legfejlettebb akciókamerákat például úgy tervezték, hogy gyors mozgások és változások közben készítsenek felvételeket az események közepéből. Ahhoz, hogy a felvételek megfeleljenek az emberi szemmel szerzett tapasztalatainkon nyugvó elvárainknak kifinomult felszerelésre és optimalizáló szoftverekre van szükség. Hogyan létezik, hogy a szemünk ezt messze jobban csinálja?
blikk.hu
144 napja
A rohanó idő nyomában
Ha várunk valakire, netán dugóban ülünk, a percek óráknak tűnnek, de ha belefeledkezünk a munkába, vagy egy jó könyvbe, az órák percekké gyorsulnak.
nepszava.hu
297 napja
Elektronikus bőr készül robotok számára
A robotok fő érzékszervét eddig a kamerák jelentették.
380 napja
Ez lesz a robotok bőre? Az emberi érintést utánzó, nyújtható e-bőrt fejlesztettek ki
A Texasi Egyetem kutatói Austinban egy úttörő, nyújtható elektronikus bőrt (e-skin) fejlesztettek ki, amely átalakíthatja a robotoknak a világgal és az emberekkel való érintkezését. A meglévő e-skinekkel ellentétben, amelyek nyúláskor veszítenek a pontosságukból, ez az új változat megőrzi érzékenységét, és az emberi bőr puhaságát és pontosságát utánozza.
blikk.hu
427 napja
Menü