Alaszkai az új Einstein, felfedezhette az idő két új dimenzióját
Olyan elmélettel állt elő egy alaszkai fizikus, amihez fogható Einstein óta nem volt. Egy helyett három dimenziója lehet az időnek, úgy, mint a térnek – állítja Gunther Kletetschka alaszkai fizikus. A mérések azt mutatják, valóban igaza lehet.
infostart.hu
12 napja
„Háborúban ölni semmivel sem jobb, mint a közönséges gyilkosság” – milliókért kelhet el Einstein levele
Albert Einstein hét évvel a Hirosima és Nagaszaki ellen elkövetett atomtámadás után fejtette ki egy japán szerkesztőnek, mit is gondol az atomprogramban betöltött szerepéről.
24.hu
12 napja
Exkluzív interjú a Kossuth Rádióban: Az Einstein elméletét kísérletileg igazoló Nobel-díjas tudós azt hitte, meghekkelték rendszerüket
Állítólag maga Einstein is úgy tartotta, hogy a gravitációs hullámok létezésére vonatkozó elméletet sosem lehet majd kísérletileg igazolni.
hirado.hu
117 napja
Tévhit, hogy agyunknak csak a 10 százalékát használjuk. De akkor mekkora részét?
Az agy túlnyomó része felesleges, gondolhatják sokan a tévhit alapján, miszerint csupán a szerv 10 százaléka aktív. Ezt már többször cáfolták: az igazi kérdés az, hogy mekkora részét használjuk valójában.
hvg.hu
177 napja
Itt van a levél, amit Einstein írt Marie Curie-nek – már akkor baj volt a trollokkal, pedig még nem is volt internet
1911-ben Albert Einstein rendkívüli levelet írt Marie Curie-nek. Curie élete egyik legzavarosabb időszakát élte, a közvélemény erősen ellene fordult. A levél, amelyet a közelmúltban a Digital Einstein Papers projekt hozott napvilágra, emlékeztet a nagy elmék közötti szolidaritásra a nehézségek közepette. Meg arra, hogy bár internet akkor még nem volt, de a trollok már léteztek.
blikk.hu
215 napja
Nincs gyorsabb a fény sebességénél, de egyszer sikerült 61,2 km/h-ra lassítani
Amerikai kutatók az 1990-es évek második felében egy kísérlet mellékes eredményeként azt tapasztalták, hogy az általuk használt fényimpulzus a 299 792 km/s helyett 61,2 km/h-val halad. Később meg is állították.
hvg.hu
297 napja
Kozmikus eljegyzési gyűrűt fotózott a James Webb űrteleszkóp – Einsteinnek megint igaza volt
Az Európai Űrügynökség kutatói a gravitációs lencsehatással figyeltek meg egy 6 milliárd fényévre található kvazárt, aminek képe pontosan úgy rajzolódott ki a szenzoron, ahogy azt Einstein megjósolta.
hvg.hu
360 napja
Menü