Mi a 4 alapvető személyiségtípus, és mi köze van az évszakokhoz meg a testnedvekhez?
Az ókori görög gondolkodók által az Kr. e. 5. században kidolgozott négy testnedv elmélete volt az első átfogó teória, amely tudományos alapokon próbálta megmagyarázni, hogyan működik a test, illetve miként alakul ki az emberben a betegség és a fájdalom, mindez pedig hogyan hat a személyiségre.
nlc.hu
96 napja
Az emberi orvoslás az állatok utánzásával kezdődött?
Főemlősök keserű fakérget esznek, hogy távoltartsák a parazitákat, fecskék cigarettacsikkekkel tartják távol a kullancsokat fiókáiktól. Segíthetnek-e a gyógyszerkutatásnak az állati módszerek, erre keresi a választ Jaap De Roode holland tudós.
nepszava.hu
100 napja
Ez lenne a hosszú élet titka? Kiderült, miért isznak forró vizet a kínaiak
Az ázsiai kultúrák híresek a hosszú élettartamról, így érdemes lehet megismerkednünk néhány egészségmegőrző szokásukkal. A forró víz fogyasztása Kínában mély történelmi gyökerekkel rendelkezik, és szorosan kapcsolódik a hagyományos kínai orvosláshoz és az egészség filozófiájához.
blikk.hu
106 napja
Vegyük tudomásul: itthon legalább olyan jó orvosnak lenni, mint nyugaton! – Merkely Béla a Mandinernek
Merkely Béla szerint elképzelhetetlen, hogy ne nyerjük meg az Erasmus-pert. A Semmelweis Egyetem rektorával készített interjúban többek között kitértünk arra is, hogy van-e egészségügyi válsághelyzet Magyarországon, milyen hatásai vannak a hálapénzreformnak, illetve sikerült-e a bérrendezéssel megállítani az orvoselvándorlást.
mandiner.hu
160 napja
Forradalmi áttörést értek el a magyar kutatók
A felfedezés új távlatokat nyit az orvoslásban.
magyarnemzet.hu
178 napja
Itt minden a koponyák körül forog – Erőss Loránd idegsebész a Mandinernek
Misztikus élmény ilyen közel kerülni a másik ember gondolkodásához, érzelmeihez – mondja Erőss Loránd idegsebész. Nemcsak az emberi agy, de a lélek gyógyításáról is beszélgettünk a Semmelweis Egyetem Idegsebészeti és Neurointervenciós Klinika igazgatójával a nemrég elhunyt Kozma Imre atya megidézésével.
mandiner.hu
190 napja
2024 legjobb találmányai: randizást segítő kód, gyógyulást segítő algoritmus
Az év legfontosabb találmányai között – idén már írhatjuk: természetesen – ott vannak a mesterséges intelligencia kategóriájába tartozó újdonságok is. Íme a TIME magazin 200-as találmánylistájának MI-szekciója.
hvg.hu
206 napja
Ez a radikális gyógymód tényleg visszahozza a holtakat
A modern orvostudomány éppen egy bevehetetlennek gondolt területre, az élet és a halál közötti határmezsgyére terjesztette ki az emberi életért vívott háborút. És ebben a legfőbb eszközök az úgynevezett reperfúziós technológiák.
raketa.hu
221 napja
Szenzációs magyar siker a szervátültetések kockázatának csökkentésében
Az ágazat piacvezetői közé tartozó, barcelonai székhelyű Werfen felvásárolta a medtechnológiai ipar ígéretes magyar startupját az Omixont. Az újgenerációs transzplantációs diagnosztikában rendkívüli eredményeket felmutató startup sikeres értékesítése az alapító tulajdonos(ok) és kezdeti fázist fi-nanszírozó magyar magánbefektetők együttműködésének az eredménye.
piacesprofit.hu
248 napja
A mongol népi gyógyászat múltja és jelene
Népi gyógyászat előadássorozat a Hagyományok Háza Szabadegyetem keretében, gyakorlati tanácsokkal.
metropol.hu
248 napja
A jövőben mikrorobotok szállíthatják a gyógyszert az emberi szervezeten belül
Egy elképesztő módszert találtak ki a gyógyszerek hatékonyságának növelésére. Annak érdekében, hogy a készítmények gyorsan és pontosan eljussanak az érintett területre, a jövőben nano- és mikrorobotokat használnának. Az emberi szervezeten belül működő gyógyszerszállító robotokat egy egyetemen fejlesztették ki.
blikk.hu
248 napja
89 ezer embert vizsgáltak meg, kiderült, mi enyhíti a legjobban a migrént
Az Oxfordi Egyetem kutatói szerint érdemes lenne a fájdalomcsillapítóknál hatékonyabb triptánokat is bevenni a migrénben szenvedők kezelésébe, négy változata ugyanis hatékonyabb lehet a klasszikus gyógyszereknél.
hvg.hu
289 napja
Mintát vettek a Jeges-tenger mélyéről, újfajta antibiotikum-alapanyagot találtak ott
A kutatók szerint érdemes lenne a tengerek mélyét alaposabban átnézni olyan anyagok után, amik segíthetnek legyőzni az antibiotikum-rezisztens baktériumokat. Ott ugyanis még nem nagyon keresgélt senki.
hvg.hu
310 napja
A nyugati orvosok nem így kezelik a betegeket: ilyen az igazi keleti gyógyászat
Egyre többen fordulnak a kínai hagyományos orvoslás felé. A kínai Hainan szigetén lévő Sanya városa híres arról, hogy itt tradicionális kínai terápiával is kezelnek betegeket, így a városba özönlenek a gyógyulni vágyó külföldiek. Ezt az is segíti, hogy februártól Hainan 59 ország turistáinak adott vízummentességet 30 napra. Legtöbben Oroszországból érkeznek, főleg abból a régióból, ahol zord a klíma, és hideg van. De milyen tibeti gyógyászat? Mit tudnak a kínai képmedicinával gyógyítani? Kiderül a videóból.
rtl.hu
325 napja
Az életkorod nem határoz meg – a menopauza annál inkább
Milyen egészségi és mentális állapotban vannak a magyar nők, amikor az ötvenes éveikbe érnek? Egy biztos, azok, akik a nyugdíjig dolgoznak, egészségesebbek – még a menopauza ellenére is. Ötvenes nőnek lenni a társadalomban sorozatunk második része.
telex.hu
372 napja
Menü