„A szeretet a legnagyobb erő” – megható pillanatok a 90 éves Dalai Lámával
Őszentsége, a 14. Dalai Láma július 6-án betöltötte 90. életévét – a világ minden tájáról érkeztek követői, hírességek és buddhisták, hogy vele ünnepeljenek. A Himalájában fekvő Dharamszala városa különleges ünneplés helyszíne volt, ahol hat évtizedes száműzetése ellenére is erőt és békét sugárzott a világnak. Üzenete ezúttal is az együttérzésről és az emberi egységről szólt.
rtl.hu
7 órája
Leelőzte Kína Európát az autógyártásban?
300-zal száguldó vonatok, őrült tempót diktáló autógyárak és elképesztő technológiai fejlesztések – Bertalan Gábor, az AutóSámán nyolc napot töltött Kínában, ahol testközelből tapasztalta meg, milyen gyors ütemben hagyta le Kína Európát az autógyártásban.
rtl.hu
54 napja
Made in China: lelepleződtek a Kínában gyártott luxusmárkák
A kínai bérgyártók Donald Trump extra vámjaira válaszul elkezdték ellepni a TikTokot olyan videókkal, amelyekben nyíltan leleplezik a külföldi luxusmárkákat. Nem csupán azt mutatják meg, hogy számos prémium termék valójában náluk készül, hanem az árak kapcsán is szókimondóak — ezek sokszor egészen arcpirítók. Bár hajlamosak vagyunk a Kínában gyártott termékeket alacsonyabb minőségűként kezelni, a valóság árnyaltabb. Hogy miért is van ez így, arról Trunk Tomi, Z-generációs kutatóval beszélgettünk.
rtl.hu
81 napja
Kína titkos fegyvere: Valóban veszélyes a mélytengeri kábelvágó?
Egy új kínai mélytengeri kábelvágó eszköz komoly kiberbiztonsági és geopolitikai fenyegetést jelenthet. Rónaszéki Péter kiberbiztonsági szakértővel beszélgetünk arról, hogy valóban fegyverként használható-e, és milyen hatása lehet a globális kommunikációra és gazdaságra.
rtl.hu
101 napja
Itt a Black Mirror: Kínában tényleg arcfelismerő adja a WC-papírt?
Kínában már nem sci-fi, hogy az arcoddal fizetsz, nyitod az ajtót vagy kapsz WC-papírt. A mesterséges intelligencia és az arcfelismerés a hétköznapok része lett – kérdés, meddig fér meg ez a technológia a magánélet védelmével.
rtl.hu
102 napja
Városi legendák nyomában – valóban emberek tűnnek el a kínai piacról?
A budapesti kínai piac köré számos legenda fonódik. A kínai maffia, az eltűnt emberek és a nem létező kínai temetők történeteinek nyomába szegődött a Fókusz stábja, a riportból az is kiderül, valójában hogyan működik Magyarország legnagyobb kínai piaca.
rtl.hu
118 napja
Annak adjuk el, aki megveszi – Orbán Viktor bejelentette a new dealt
Orbán Viktor az európai versenyképesség problémájába ágyazta, miért kell „gazdaságilag semlegesnek” lennie Magyarországnak, és elmondta, mit ért ezen. Emellett arról beszélt, hogy jövőre 3-6 százalékos növekedési sávba kerülhet a magyar gazdaság, és megduplázzák a családi adókedvezményt. De el kell kerülni az adósrabszolgaságot, és szükség lenne munkáshitelre is a nem tovább tanuló fiataloknak.
rtl.hu
284 napja
Kínába költözés a covid-járvány csúcsán – ilyen az élet magyarként Kínában
Kovács Anita – vagy ahogy Kínában hívják, Dr. Anita – éppen 4 éve hagyta el Magyarországot. Először Vencsou városában nyert el egy szerves és gyógyszerkémiai professzori állást, végül azonban Sanghaj legnívósabb középiskolájából kapott egy visszautasíthatatlan ajánlatot, és februárban férjével odaköltöztek. Évente csak egyszer jön haza Kínából Kovács Anita, de a mai napig otthon érzi magát a Szegedi Tudományegyetem Kémiai Intézetében, ahonnan elindult, ahol doktori fokozatot szerzett, és ahol 10 évig angolul és magyarul is tanított. Hogy milyen Kínában az élet, milyen volt a koronavírus-járvány kellős közepén kiköltözni, és hogy visszatérnek-e még Magyarországra tartósan, megtudhatják a Fókusz riportjából.
rtl.hu
321 napja
A nyugati orvosok nem így kezelik a betegeket: ilyen az igazi keleti gyógyászat
Egyre többen fordulnak a kínai hagyományos orvoslás felé. A kínai Hainan szigetén lévő Sanya városa híres arról, hogy itt tradicionális kínai terápiával is kezelnek betegeket, így a városba özönlenek a gyógyulni vágyó külföldiek. Ezt az is segíti, hogy februártól Hainan 59 ország turistáinak adott vízummentességet 30 napra. Legtöbben Oroszországból érkeznek, főleg abból a régióból, ahol zord a klíma, és hideg van. De milyen tibeti gyógyászat? Mit tudnak a kínai képmedicinával gyógyítani? Kiderül a videóból.
rtl.hu
326 napja
Keszthelyi-show Kína ellen: negyeddöntőbe jutott a női vízilabda-válogatott
A magyar női vízilabda-válogatott a Hollandia elleni vereség és a Kanada elleni győzelem után a harmadik mérkőzését az első két meccsén nulla pontot szerző Kína ellen vívta az ötkarikás játékokon. A magyar pólósok úgy csobbanhattak vízbe, hogy ha nyernek, biztosan továbbjutnak a negyeddöntőbe. Bár a mérkőzést Kína kezdte jobban, a magyar csapat a harmadik és negyedik negyedben tekintélyes fölényt kialakítva megnyerte a meccset, amihez Keszthelyi Rita hét találattal járult hozzá.
rtl.hu
338 napja
Titkolják a kínai gigahitel részleteit
Kínától megkaptuk a maximális ajánlatot, ennél jobbat már nem fogunk kapni – így értékelte a májusban Budapesten a kínai elnökkel megkötött gazdasági megállapodást Orbán Viktor. A miniszterelnök szerint hatalmas lehetőség, hogy Kína részt vesz Magyarország modernizálásában. Feledy Botond külpolitikai szakértő szerint a kormány nem törődik azzal, hogy kiegyensúlyozza a kínai befektetéseket, az áprilisban felvett 1 milliárd eurós kínai hitel pedig tovább erősíti a Kínától való függést.
rtl.hu
343 napja
Az idei szezon legerősebb ázsiai vihara eddig hatvan ember halálát okozta
16 halálos áldozatot követelt Kínában a Gaemi tájfun. Bár a szél erőssége gyengült, több tartományban is óriási esőket és földcsuszamlásokat okozott. Az idei szezon legerősebb ázsiai vihara az elmúlt napokban a Fülöp-szigeteken és Tajvanon csaknem hatvan ember halálát okozta
rtl.hu
343 napja
Csak az adósságok kamataira 3100 milliárd forintot fordít idén a magyar állam, és ebben nincs benne a kínai gigahitel
Az államadósság olyan tetemes, hogy csak a kamatok törlesztésére nagyobb összeget fordítanak a költségvetésből, mint az egészségügyre. 2020-ban még ezermilliárd forint alatt volt a fenti összeg.
rtl.hu
345 napja
Vulkánmászás, sörözés a Pokol Kapujában, dízel helyett benzint tankolás – így fedezi fel Pamkutya Béla Ázsiát
Mit keres az ország legnépszerűbb tartalomgyártója Türkmenisztánban, és milyen különleges expedíciót szervezett Kínáig az egykor selyemútként ismert útvonalon? A videóparódiákkal csaknem másfél milliós követőbázist felépítő Pamkutya Béla vagyis Osbáth Norbert egy sikeres hegy- és vulkánmászót is magával vitt Ázsiába, aki szerint Kínában még lehetnek eddig fel nem térképezett vulkánok. Hogy mi késztette a videóst a terepjárós világjárásra, az kiderül a Fókusz videójából.
rtl.hu
348 napja
Üzemanyag-szállító tankerekben szállítottak étolajat Kínában, még ki sem mosták a tartályokat
Kifejezetten étolaj szállítására használt tankerek helyett olyan teherautókkal szállították az emberi fogyasztásra szánt olajat, amiben előzőleg mérgező anyagokat szállítottak.
rtl.hu
349 napja
Kevés ország úszta meg az IT-összeomlást, az egyik ilyen Kína
Továbbra is fennakadások vannak a pénteki internetes leállás miatt elsősorban a légiközlekedésben. Szombaton további 1600 járatot kellett törölni a pénteki 6800 után. Közben szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy a kiberbűnözők kihasználhatják a káoszt. Kínát nagyrészt elkerülte az összeomlás.
rtl.hu
351 napja
Orbán Pekingben: Hszi elnök úrral megvitattuk a kínai béketervet
Pekingbe utazott Orbán Viktor. Ahogy ő fogalmazott újabb békemisszióra. Konkrét megállapodásokról nem beszélt, de Gulyás Gergely a kormányinfón azt mondta: a miniszterelnök kijevi, moszkvai és pekingi látogatásai legalább esélyt adnak a békére, bár ehhez az kéne, hogy Oroszország kivonuljon a megszállt ukrajnai területekről. A NATO főtitkára szerint Orbán Viktor tárgyalásai nem befolyásolják a katonai szövetség álláspontját. A Momentum szerint a miniszterelnök csak saját politikai imidzsét építi, Magyarország rovására.
rtl.hu
363 napja
Menü